Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüszős mandulagyulladás...

Tüszős mandulagyulladás mennyi idő alatt gyógyul meg?

Figyelt kérdés

Szerdán (3 napi adagot szedtem be eddig) kezdtem el az antibiotikumot szedni, azóta a tüszők száma kevesebb lett, de ugyan úgy fáj, nehéz a nyelés. Talán napközben jobb volt kicsit.

Ez ilyen nehezen gyógyul?



2016. jan. 30. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, be kell szedni a teljes adagot, kell pár nap mire rendbejössz, a gyógyszer mellett sokat segíthet a sós vizes gargalizálás is.
2016. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aztán mennyi idő alatt múlt el?
2021. szept. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Majd 2 hét
2021. szept. 8. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ohh nemár

Most nem könnyebbültem meg😂

De azért köszi a választ, legalább tudom mire számítsák :)

2021. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azóta többször is volt, volt hogy 1 hét alatt teljesen meggyogyultam, de volt hogy majd 1 teljes hetig lázas voltam, es csak utana kezdtem lassan jobbam lenni. Erőszakos kis betegség ez, es jo kenyelmetlen is :D kitartás, jobbulast!
2021. szept. 8. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg erőszakos:D

Nyelni sem tudok már. Lefogytam 5 kilót, mert nem tudok enni annyira fáj. De a gyógyszerek hatását kezdem érezni valamennyire(legalábbis a közérzetem jobb lett sokkal).


Köszi szépen! :D

2021. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked mióta tart a betegség? Nekem 3 napja, szedek rá gyógyszert, és szinte folyamatosan lázas vagyok. A fejem már szétszakad a láztól. 40 fokos lázam is volt egyik éjjel. Az már annyira nem is zavar, hogy nem bírok nyelni, a láz meg a fejfájás készít ki.
2021. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hete tart a betegség, de csak a 4. Napon kezdtem el gyógyszerezni.

Vegyél be Cataflamot(receptre), esküszöm megmentő.

Nekem lázam nem volt, vagy ha volt is akkor is kb 1 órán keresztül tartott.

Szerencsére már a mandulám nem tüszős, kevésbé fáj a nyelés.

A lényeg, hogy egyél és igyál(!!), mert én olyan szinten keveset ettem, hogy sajnos elájultam.

Nem vicc ez a betegség. Nyilván én is ettem volna többet, ha tudtam volna(csak kínzás a nyelés igen), de utólag inkább letuszkoltam volna a torkomon.

Inni is igyál sokat, mossa rendesen a manduládat(+ne száradj ki).


Szerintem ha szeded a gyógyszert, sokat fekszel, alszol, eszel, iszol, akkor a tünetek is enyhülnek lassan.

Nagyon rossz tudom, de légyszives ne kövesd el az én hibám.

A szüleim szerencsére ott voltak mikor elájultam, de lehetett volna rossz vége is az egésznek.

Remélem ez segít még valakinek, aki a jövőben esetleg elolvasná a válaszokat.


Jobbulást kívánok! :)

2021. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!