Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan mondjam meg a gyerekemn...

Hogyan mondjam meg a gyerekemnek, hogy rákos?

Figyelt kérdés
Borzasztó.. Nemrég derült ki,hogy rákos a kisfiam,de nem tudom,hogyan mondjam el neki. 12 éves,annyi minden van még előtte,életvidám. Egyik pillanatról a másikra rosszul lett,bevittük azonnal a kórházba,ott kivizsgálták,és nemrég jött a jelentés,hogy rákos. A kórház óta ismét semmi baja,mint egy egészséges gyerek.

2016. febr. 7. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyilagosan, a korának megfelelően. Sokkal többet ártasz, ha elhallgatod, vagy ferdítesz. A lényeg az, hogy érezze és tudja, hogy mellette álltok. Meg fogja érteni, hogy mi a baja és hogy mi előtt áll. Sírjátok ki magatokat, és tervezzétek el a továbbiakat közösen. Kívánok mielőbbi teljes gyógyulást, rengeteg erőt, és kitartást.
2016. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban van pszichológus. Kérj tőle időpontot, ingyenes lehetőség. Ő nagyon sok hasznos, hatékony tanácsot fog tudni adni.

A gyermeked háziorvosához is fordulhatsz. Ő is fog tudni segíteni.

Gyógyulást kívánok.

2016. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy attól félek,megijesztem őt,mert nem tudom kimondani sírás nélkül. És mindig is félt a kórházaktól,orvosoktól.
2016. febr. 7. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt is, mielőtt beszélsz vele, kérj időpontot pl. a kórházban levő pszichológustól.
2016. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet előtte szakemberhez fordulni. Ami fontos, hogy ne ferdítsd el az információt, ha rákérdez dolgokra, igyekezz őszintén válaszolni, ha sírsz, mondd el nyugodtan, hogy te is meg vagy ijedve és emiatt kell sírnod. Beszéljétek meg, hogy milyen vizsgálatokra számíthat, hogy fog ezután kezelésekre, iskolába, stb. járni. Az semmit sem használ, ha elbújva sírsz, neki is joga van tudni mindenről, ami őt érinti. A szakember majd segít abban, hogy hogyan közöld ezt megfelelő módon.

Gyógyulást neki!

2016. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor lett rosszul?
2016. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom.Remélem hamar meggyógyul.Megkérdezhetem h ilyen fiatalon milyen betegsége van?leukémia?
2016. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!