Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxos vagyok, minden...

Refluxos vagyok, minden reggel öklendezéssel kelek és visszajön valamennyi epesav. Ezen eddig egy gyógyszer sem segített. Valaki küzd hasonlóval és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2016. febr. 10. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, én küzdök ilyen tünettel már legalább egy éve. Arra jöttem rá, hogy ez nem több, mint pszichés probléma. Többször is sikerült már leküzdenem ezt az ingert és utána egyáltalán nem lettem rosszabbul. Mert hogy néha azt éreztem reggel, csak az segíthet, ha elrohanok rögtön a wc-re és kiadom ami van. De rájöttem, hogy ez nem megoldás, mert az utána lévő melléktüneteket mint krákogás, köhögés, azt a felmaródás okozza és hosszú távon ez csak rosszabb.

Teljesen azt érzem, hogy ami ott van bent, az csak azért akar kijönni reggel, mert én azt érzem, hogy ki kell jönnie. De ez nem így van. Ezeket beképzeljük magunknak!

Volt időszakom amikor hetekig nem volt ingerem a reggeli hányásra, és akkor épp egy nyugodt stádiumban voltam, és akkor tudtam uralkodni ezen. Akkor jöttem rá, hogy ez igen is irányítható, és az úgy nevezett reflux semmi több, mint hogy megengedjük a gyomrunknak, agyunknak, hogy reggelente kiöklendezzünk dolgokat, amiket egyébként a szervezet belülről is el tudna intézni.

Nálam a legjobban az vált be, hogy amint kikelek az ágyból, megpróbálom a figyelmem lekötni más dolgokkal. Rögtön a napi feladatokkal, vagy a kutyámmal. Nem szabad egyből kávét inni, ha iszol is, inkább gyümölcslevet, vagy egy pohár citromos vizet. Ha kávézol, azt később idd meg, amikor már nem érzel hányingert. Lélegezz mélyeket, de közben kifelé figyelj, ne befelé. Idézd fel a legszebb emlékeidet, és közben gondolj arra, hogy ma is milyen fantasztikusan ébredtél és milyen csodálatos vagy.

Nem, fog elsőre menni, csak ritkulni eleinte.

2016. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!