Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Evés után puffadok, fáj a...

Evés után puffadok, fáj a hasam. Mitől?

Figyelt kérdés

Reflux beteg vagyok, valamit nyelőcsőgyulladásom, gyomorhurutom, valamint hiatus hernia-m is van, jelenleg 2x40mg Apo-famotidin-t, 3x1 B6 vitamint és 3x1 Dipankrin Forte-t szedek. A Dipankrin és a B6 helyre fogja hozni az étkezés utáni hányingert/hasfájást? Nagyon kellemetlen így. Egyébként most kedden váltottam le a régi gyógyszereimet ezekre. Mennyi idő míg elkezdenek hatni?


23/L



2016. febr. 12. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Habzsolva eszel, nem rágod meg nagyon alaposan péppé az ételt és ezáltal sok levegőt nyelsz.
2016. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rajtam csak a táplálkozási szokásaim megváltoztatása segített. Végig jártunk egy csomó gasztroenterológust, súlyos tízezreket fizetve. Egyik ilyen gyógyszert írt, a másik olyat, a harmadik megtükrözött, a negyedik csak a vállát vonogatta és azt mondta, hogy fogadjam el, hogy így kell élnem. Nekem semmit nem használtak a gyógyszerek, már annyira el voltam keseredve, hogy így kell leélnem az életem. Aztán valahogy tök véletlenül rátaláltam egy weblapra, a tények és tévhitekre. Ott olvastam egy nagyon érdekes cikket a refluxról ahol pont arról írnak, hogy nem a gyomorsav sok, hanem épp, hogy túl kevés, ezért nincs ami arra késztesse azt a záróbillentyűt a gyomor és a nyelőcső között, hogy bezárjon, így hát nyitva marad és a gyomortartalom visszafele áramlik. Nem a sav kezdi ki a nyelőcsövet, hanem az emésztő enzimek. Aztán olvastam a témában még többet és igazából, úgy voltam vele, hogy egy próbát megér, hát írattam fel a háziorvossal ilyen gyomorsav pótló készítményt és 3 nap alatt rendeződött a problémám. Nem biztos, hogy ugyan ez a bajod és ugyanez rá a megoldás, de olvass utána, mindenképp, érdekes...
2016. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves utolsó, elküldenéd nekem privátban a weboldal címét? :) Vagy hogy mit írjak be a keresőbe? Egyébként ezeket a dolgokat én is hallottam már, olvastam róla, de érdekelne részletesebben. Az én panaszaim egy bővebb kajálás után kezdődtek. Nem akarok életem végéig gyógyszereken élni, mert még ahhoz igencsak fiatal vagyok. Valamint több kárt okoznak ezek a készítmények, kivéve a b6 vitamin, mint amennyit használnak. Most is azért kellett cseréltetnem gyógyszert, mert már másodjára magas lett a prolaktinom a Domperidon nevű hányinger és hányáscsillapító gyógyszertől. Szóval még azzal is mászkálhatok az orvoshoz. A műtét meg úgy gondolom, és olvastam is, hogy nem ajánlott, valamint nem is 100%-os a javulás. Már én is eléggé el vagyok keseredve...
2016. febr. 12. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogy vagy, rendbe jöttél?


#2. Nekem is el tudod küldeni azt a linket? Előre is köszönöm.

2023. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2. Melyik az a gyomorsav pótló készítmény?
2023. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!