Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puffadok, elnehezültnek érzem...

Puffadok, elnehezültnek érzem magam, itt-ott fáj a hasam ha ujjal megnyomkodom mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok alapból úgy 135kg 175cm magasságra.

Alkalmanként sok kaját szoktam leküldeni (cola, pizza, medvesajt, szalámi). Keveset szoktam inni és kevés rostot eszem. legalábbis eddig.


Régebben az egyik zabálás alkalmával éreztem a puffadást, a hasam kemény lett, érzékeny és elnehezült.


Most voltam laborban nemrég.

Ott emelt húgysavat és fokozott májfunkciókat mutattak ki. Az orvos elküldött ultrahangra ahol minden szervet rendben találtak. A máj normális nagyságú.



Lehet hogy tényleg csak több rostot, vizet és napi 5 kisebb étkezést kellene alkalmaznom egészséges ételekből? És többet mozognom és akkor elmúlna minden hasi gondom?


2015. nov. 18. 12:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt így vakon mégis honnan tudja bárki is? De hogy sokkal jobb lesz neked és könnyen lehet, hogy ettől önmagában sokkal jobban lennél, az bizonyos.

Az 5 kisebb étkezéshez nem muszáj ragaszkodni, emberfüggő, ki milyen mintázatban szeret enni, te pedig erősen koplalnál 5 kis étkezéstől. Bár lehet, hogy azt tekinted kicsinek, amit az átlagember nagynak :) A mi kétfős háztartásunkban ketten vagyunk, akik NEM tudunk 1000-1200 kcal alatt jóllakni, felesleges ennél kevesebbet ennünk éhesen. Ezzel nincs baj.

Az összetétel s az összmennyiség s persze a mozgás viszont roppant fontos.

2015. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!