Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon ez migrén vagy más...

Vajon ez migrén vagy más állhat a hátterében? Ha igen, akkor mi? Egyre kevésbé bírom így vinni a dolgokat a két gyerek mellett.

Figyelt kérdés

Elég régóta gyötör egy jelenség, és mostanában egyre gyakoribb, ezért próbálok utána járni. Már gimis korom óta egyre erősebben jelentkezik egy jelenség, rettenetesen fáj a szemem, hányingerem van, hányok is, és csakis kizárólag az alvás segít ezen a dolgon. Ami kiváltja:

- "túlalvás"- nagyon érzékenyen, ha pl 10 perccel többet alszom, mint 8 óra, akkor ez jön, egész napra.,

- kimerültség: most is ilyen időszakot élek, 2 pici gyerek, közben munkák itthonról

- alkohol fogyasztása után (néha egy sör után is másnap, de van, hogy nincs többtől sem)

- és hormonális tényező is közre játszhat- menstruációkor gyakoribb, illetve szoptatás alatt nem igazán volt- ellenben a terhességet végig szenvedtem vele.


Ilyenkor sajnos minden megszólalásra, vagy fölkelésre hánynom kell- nem részletezem, hogy ez két kisgyerkőc ellátásakor mivel jár- egy pelenkázás alatt négy hányás, stb. Nagyon szörnyű. Alkoholt és túlalvást teljesen kiiktattam jó ideje, de így is gyakran (pl két hetente) megjelenik. Ha alszom, akkor délutánra elmúlik (reggel szokott jelentkezni), de sokszor semmi segítségem, és így nem tudok aludni- tehát egész nap húzódik a dolog.

Migrénről olvastam és klappolhat is a dolog. A fejem ilyenkor nem fáj, vagy nem olyan elviselhetetlenül, viszont a szemfájdalom elviselhetetlen- nyomnom kell az egészet befelé- fényérzékenység sincsen, és csakis az alvás "hat". A környezetem nagyon elbagatellizálja és kiröhög, és mondták hogy nem létezik a túlalvás jelensége, de én nagyon szenvedek tőle, elviselhetetlen egy állapot. Köszönök minden tanácsot, segítséget, hogy merre forduljak. 30 éves nő.



2016. febr. 18. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet migrén.Dokihoz menj el !Állítsd be az ébresztõórád úgyhogy 7:55perc alvás után keltsen!Remélem segítettem,jobbulást! 15/l
2016. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, az órát beállítom, de mint írtam ennek ellenére jelentkezett többször mostanában. Milyen orvoshoz kell ezzel mennem?
2016. febr. 18. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Nem tudom...Szerintem ha elmész háziorvoshoz majd tud neked fordulni,hogy milyen orvoshoz fordulj

2016. febr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
**tud neked segíteni hogy kihez fordulj
2016. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Háziorvos, aki majd neurológiára küld.
2016. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez migrén lesz. :S Neurológiára menj, ott kivizsgálnak, hogy nincs-e vmi más a háttérben, és felírnak olyan gyógyszer, ami hat rendesen.


Én is durván migrénes vagyok, szóval én tudom mit élsz át. :(

2016. febr. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a migrén egy súlyos, féloldali fejfájás...nekem az van, és nem a szemem szokott fájni, hanem a bal szemöldököm környékén a fejem, olyan érzés, mintha valaki kalapáccsal ütne folyamatosan. abban egyetértek hogy borzasztó, és csak az alvás segít, de van, hogy altató nélkül még az sem megy.
2016. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!