Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lázas gyerek mellett megbetegs...

Lázas gyerek mellett megbetegszik egy anyatejjel táplált 3 honapos kisbaba?

Figyelt kérdés
A kislányom 3 honapos es a hetvegen elutazunk viszont jon a sogornom kisfia aki 2 napja lazas szerintetek elkaphatja tole mert egy hazba leszunk vele.Azt szoktak mondani ha anyatejjel táplálod akkor a szervezete megvedi ot.De az a baj aggodom.Irjatok valamit kerlek.
2014. márc. 21. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én nagylányom bölcsis és még azt is hazahozza, ami rávár a következő 20 évben..

1 hétig volt itthon vírusos torokgyulladással. Kapott rá antibiotikumot, úgy köhögött, mint egy TBC-s..

Én mindent elkapok tőle. Amikor ő jön ki belőle, én akkor megyek bele.

A kicsi 6 hetes, 5 hétig szopott. Eddig még semmit nem kapott el tőle, se tőlem. Szerencsére.


Barátnőm fia is mindent hazavisz, a kicsi még 3 hetes se volt, amikor már elkapta a nagytól a betegséget.

Még mindig szoptat a bnőm és már lassan 1 éves a pici. De rendszerint elkap mindent..


Oké, hogy az anyatej megvédi, de szerintem ez nem minden esetben van így.

2014. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha el is kapja,kisebb mértékben lesz beteg mint ha nem szopizna. Nagy lányunk lázas,influenzás volt.Ágyban deglett egész nap,olyan gyenge volt.Még pisilni is ki kellett vinni.(4 éves) A kicsinek (1 éves) csak épp 1szer volt hőemelkedése és folyt az orra. Szegényke nem értette hogy otthon van a tesó és nem játszhatnak... (ovis a nagy)
2014. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt soha nem lehet tudni. A kisbaba immunrendszerétől függ, nem a szoptatástól. Persze a szoptatás jó az immunrendszernek, ez vitathatatlan. Jól hangzó mendemonda, hogy az anyatej csodákra képes, nem lehet beteg a baba, de sajnos nem igaz. Vannak beteges szoptatott babák, vannak akik néha betegek és vannak atom immunrendszerű tápszeresek is, akik otthon felsúrolják a padlót, közösségben is mindent a szájukba vesznek, még sincs semmi bajuk. Én a kicsit úgy tartanám távol a lázastól, mint akármilyen másik gyereket. Lázas beteg közelébe csak akkor megyünk, ha muszáj, egyébként meg nem.
2014. márc. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!