Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lázra tuti tipp, ha nem hat a...

Lázra tuti tipp, ha nem hat a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a torkom, ma reggelre meg leestem a lábamról. Arra keltem 4kor hogy szétnyom a fejem, és 37.8 a lázam. Erre bevettem egy benuront, lejjebb ment 37.5-re. Utána vissza 38, mégegy benuron, és azóta meg már 39 fok. A takaró alatt reszketek,nem bírok megmozdulni. Ezt tetézi hogy tegnap megjött a mensim. Valami ötlet?
2016. febr. 19. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a hidegvizes fürdőt ajánlom, először meleg vizet engedj a kádba, aztán kihuzod a dugót, és szépen lassan engeded bele a hideget, cserelodik a víz, így könnyebben hozzaszoksz.
2016. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon hidegnek fogod érezni,de fogj egy vödröt tele hideg vízzel, plusz 4 kisebb törcsit, vịzezd be jól, csavard ki,aztán 1-1 mehet a bokáid köré, 1-1pedig a csuklóid köré. Kb 5 percenként vedd le,hajtogasd szét,s lengesd meg párszor,attól visszahűl,majd újra tedd a bokára,csuklóra. Ha elpárolog a víz belőle,újra vizezd be. Garantálom, lemegy a lázad elég gyorsan. Jobbulást!
2016. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lázzal kapcsolatban arra kell vigyázni, nehogy 40 fok fölé emelkedjen. Egyébként a 39 fok még nem káros, sőt hasznos, mert a gyulladás gyorsabban gyógyul magasabb hőmérsékleten.

Ha beteg vagy, tartsd a lázad 39 fok környékén, mert a szervezet ettől gyógyul!

2016. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csukló és boka hideg vizes borogatása 40 fokos láz esetén, a hideg vizes fürdő ennél magasabb láz esetén ajánlott.

38 fokoz láz esetén, még a gyógyszeres lázcsillapítás sem ajánlott

2016. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a homlokomra és a csuklóm köré szoktam hideg vizes zsebkendőt tenni, kicsit ez is viszi le a lázat.
2016. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!