Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kancsalság elleni műtét,...

Kancsalság elleni műtét, szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és ugy kb 3-4 éves kormoba lettem befelé kancsal most azon gondolkozok hogy megműtessem e. 1szer műtötték eddig a bal szememet. Tudtok véleményt tapasztalatot mondani ezzel kapcsolatban? Elméletileg csak kozmetikai műtét lenne de úgy tudom hogy ha régen kialakult a térlátásom akkor azt is viszzanyerhetem.

2016. febr. 21. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp megéri megműttetni. Nem csak esztétikailag fog jobban mutatni, de a látásod is javulni fog, a térlátás visszanyerése elég valószínű. Vágj bele :)
2016. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A látás nem fog javulni. A kancsalsági műtét csak esztétikai jellegű semmi más. Magyarul ha befelé húz a szemed akkor izmokat szednek ki, ha kifelé húz a szemed akkor izmokat erősítik. Azért nem javasolt az ilyen jellegű műtét mivel előre nem tudhatják mennyire is húz befelé az izom, ezt nem tudják lemérni csak műtét közben. Ha befelé húzódó kancsalságod van akkor egy idő múlva kifelé fog változni a kancsalság, hiába volt jó mondjuk fél évig. Szóval akkor mehetsz megint műtétre és megint és megint. Ha eddig nem volt térlátásod ez után sem lesz. Szemüveget ugyanúgy viselned kell műtét után is. Szóval akkor mi értelme is van aláfeküdni egy ilyen műtétnek aminek kockázatai vannak? A szemüveg korrigálja a kancsalságot és középrehúzza a szemet. Kontakt lencsét még kérdezhetsz orvosodtól. Valakik hordhatnak valakik nem ez függ a kancsalságtól.
2016. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nekem is 3 évesen műtötték és váltott kancsal lettem aztán elegem lett és tavaly megműttetem és minden problémám megszűnt.. bár én nem voltam tompa látó egyik szememre sem így az agyam megtanulta együtt használni a kettőt a műtét után 2 héttel és hát nem bántam.
2016. ápr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor majd egy év múlva vagy fél év múlva újra műtheted.
2016. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
már több mint egy év eltelt és semmi baja, mint mondtam én nekem külön külön mindkét szemem tökéletes volt így beállt a kétszemes együtt látás és most olyan mint minden normális embernek és van térlátásom is vagyis abból gondolom, hogy a 3D-s mozi átjön szóval na, attól függetlenül is ajánlom a műtétet mert ez az egyik legrosszabb ami egy emberrel történhet a kancsalság
2016. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen? Szerintem a legrosszabb a vakság ami történhet az emberrel. A műtét kockázatos. Azért mert neked most még jó nem jelenti, hogy mindenkinek. Lehet, hogy 2 év múlva műthetek meg megint. Minden orvos ezt mondta nekem. Nem egy orvost kérdeztem ezzel. Külön olyanokat akik ezzel foglalkoztak. Külföldön is.Hogy nem éri meg. Mert folyamatosan visszajárnak. Nem biztos, hogy havonta.. De Lehet 2-3 évente... évente.. De ki fog újulni. Kell a francnak. Nekem jó a kontaktlencse. Így korrigálja a szemet és középen van mind kettő és nem kockáztatok vele semmit.
2016. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig is átjött a 3D-s mozi és kancsal vagyok. Na mit szólsz?
2016. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy is egy csomó mindent rosszul tudsz. Attól, hogy tompalátó vagy még lehet műtét. Ez esztétikai műtét amit nem szeret amúgy a TB állni szóval sokszor papír kell róla, hogy mentálisan korlátoz téged. Vagy fizetsz sokat magán úton.


Másrészt tompa látás nem függ össze azzal, hogy mind a két szemeddel nézel. Vannak tompalátok akik nem kancsalok és két szemmel látnak. Azért nem nézek teljesen mind a kettő szemeddel, mert ugyebár az egyik nem úgy áll. :)

2016. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg olyan képed magadról a szemedről, hogy előtte és utána? Meg nézném kíváncsiságból, hogy hogyan sikerült illetve mennyire voltál kancsal. :)
2016. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát 2-3 éves koromban semmi nem látszott a szememen teljesen egyenesen néztem,egy óvodai szűrővizsgálaton derült ki hogy az egyik szememmel tompalátó vagyok és utána meg hogy kancsal is,kb 10 évesen megműtötték az egyik szemem de nem nagyon látszott semmilyen változás de ha jól tudom nem is feltétlenül a teljes gyógyulás volt a cél annál a mútétnél.Aztán azóta csak annyi változott hogy a jobb szemem átment -1be a bal pedig +0,75 most.
2016. ápr. 25. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!