Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet pajzsmirigy betegség?

Lehet pajzsmirigy betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már egy jó ideje vannak alvászavaraim, fáradt vagyok egész nap, akármennyit alszok nem vagyok kipihent, ingadozik a vérnyomásom(vagy nagyon magas), néha szédülök, hangulatváltozásaim vannak, csökkent a nemi vágyam. Szerintetek lehet köze a pajzsmirigyhez? Ma jelentkezek be dokihoz, már egyszer voltam, de akkor vérvizsgálat után nem állapított meg semmit, vagy csak erre vonatkozó vizsgálatot nem kért, nem tudom. f/19



2016. febr. 22. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyre vonatkozó értékek a tsh, t3, t4, nem kérik mindig, sőt általában nem. Mivel annyira általánosak a tüneteid, nehéz találgatni is, hogy mi lehet, szerintem leginkább stressz okozza és nem a pajzsmirigyed. Egyébként is sokkal gyakoribb a nőknél a pajzsmirigy alul-, vagy túlműködése, mint a férfiaknál.
2016. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok stresszes, mármint nincs okom arra, hogy stresszes legyek, azért vagyok stresszes, mert alvászavaraim vannak, és azért vagyok esetleg ingerlékenyebb is.
2016. febr. 22. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig érzi az ember a stresszt, csak kijönnek a tünetei, legtöbbször az alvás lesz nehezebb. Ha mindenképpen a pajzsmirigyhez ragaszkodsz (bár ezer más oka is lehet) magán laborban nézess egy tsh-t, 2 ezer ft kb., vagy kérd a házidokidtól, hogy nézzék meg. A tsh-ból már látszik ha van eltérés, nem kell a másik kettő értéket is megnézetni.
2016. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, iratok majd egy beutalót az orvossal, aztán majd lesz valami, nem hinném, hogy a stressz az oka, nem az, hogy ragaszkodok a pajzsmirigyhez, de a tünetei kiköpött azok amik nekem is jelentkeztek. Rendszeresen edzek, mármint kifárasztom magam, lefekvéskor sem vagyok ideges, feszült, csak egyszerűen magas a vérnyomásom, vagy a pulzusom és nem bírok elaludni..
2016. febr. 22. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem éppen pajzsmirigy túlműködésem van, annak az egyik első tünete az, hogy feszült vagy, a másik a megemelkedett pulzus (de nem a vérnyomás), nekem nagyjából 100-as pulzusom volt állandóan, vagy afölött. A fáradékonyság pedig éppen az alulműködés tünete, szóval szerintem nem tűnik pajzsmirigynek, de az is igaz, hogy nem minden tünet jön ki minden embernél, nekem sem volt pl. hasmenésem a túlműködéstől, pedig az is gyakori.
2016. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Éppen írtad, hogy a pulzusod neked is magas volt, feszült vagyok én is a fáradság meg eredht ebból, hogy rosszul alszok éjszaka
2016. febr. 22. 15:10
 7/7 anonim válasza:
Nekem is pont ezek a tüneteim. Nálam plusz közepesen súlyos depressziót állapítottak meg. Október végén lesz endokrinológiai vizsgálatom. Nálad kiderült, hogy mi az oka?
2016. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!