Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulmükődésem...

Pajzsmirigy alulmükődésem van, hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés

170 cm/95 kg vagyok. 2012 ben diagnosztizáltàk, h pajzsmirigy alulmükodesem van. :( Azota szedem az L-Thyroxin 50 mikrogammm tablettat. Reggel 1-et iszom. A kilokkal nagyon kuszkodok... :( cukormentesen taplalkozom, mert sajnos idén nyaron a cukrom terhelesre rossz lett. 1 tized valaszt el a gyogyszertol/ inzulintol :( egeszsegesen taplalkozom. 5 ora utan nem eszek semmit max 1-2 almat. Sajnos így egyaltalan nincs onbizalmam.

Lègyszi írjatok vmilyen tanacsot.



2015. okt. 31. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el mozogni, mást nem nagyon tudok javasolni, ha az étrended rendben van. A pm alulműködés sem lehet ok szerintem, mert azt már helyrehozták a gyógyszerrel. Esetleg más hormonzavar?
2015. okt. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyagcsere problemam van :(
2015. okt. 31. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Szakembert kellene megkérdezned, mert ez nem egy átlagos eset, itt nem nagyon tud senki szerintem tanácsot adni. Vannak olyan étrendek, amik helyrehozzák az anyagcserét, általában rengeteg zöldséget, rostokat tartalmaznak, plusz sok folyadékot.
2015. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ami nekem segített: minimum 2 L ásványvíz naponta. Kenyér, tészta, burgonya elhagyása. Én letroxot szedem.

Heti 4x járok kardió edzésre.

2015. okt. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez az etrend nagyon ismeros. Azert koszonom
2015. okt. 31. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
kalóriadeficit, szálkásító diéta és sport, mint mindenki másnak, legfeljebb nálad első pár hétben nem lesz látható eredmény...de beszélj az orvosoddal!
2015. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 : hany kg-tol sikerult megszabadulnod, illetve mennyi ido alatt?
2015. okt. 31. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ehhez tényleg szakember kellene. De ha cukormentesen akarsz táplálkozni, megjegyzem, joggal, akkor ne egyél almát, legalábbis ne ennyit vagy ne magában... De ez csak egy gondolat, nem tudom, kinek mennyire dobja meg a vércukrát az alma, nekem tuti nem tesz jót egy egész, az rengeteg, igaz, én elszoktam a sok cukortól (nagyon hamar és sehogyse szokom vissza, ami mondjuk nem baj). De emiatt gondolom, hogy biztos mások is vannak, akinek nem annyira nyerő 1-2 alma.

Ha gond van a cukorral, inzulinnal, akkor nem árt a nettó szénhidrátbevitel lecsökkentése sem, ha lehet, igen határozottan, bár ez biztos nem megy mindenkinek, az orvosok zöme pedig főleg a régi, épphogy szénhidrátszegénynek nevezett étrendet írja elő cukorbetegeknek is.

A pajzsmirigybetegségekhez nem értek, a cukorbetegeknek, inzulinrezisztenseknek (s nagyon sok alapból egészséges embernek) viszont tényleg jót tud tenni, ha nem esznek egész nap s nem valami kevés szénhidrátot... Van is benne logika.


Pajzsmirigyesek is le tudnak fogyni, ha jó a gyógyszerük, bármit is jelent ez. De nehéz, azt tudom. Nekem semmi bajom, így se könnyű, bár miután elég nagy ívben szembementem a fogyókúrás ajánlásokkal (amiket soha nem is követtem) s hallgattam a testem jelzéseire s kísérleteztem picit, akkor azért az első 20 kilóval nem volt akkora nagy gond. De ami nekem bevált, az másnak nem biztos, hogy kivihető, sokfélék vagyunk, fogynunk is máshogyan célszerű.

2015. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!