Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömgombára mit ajánlotok? A...

Körömgombára mit ajánlotok? A patikus 7000-ért akart adni ecsetelőt, de egy lakk is 3000 felett van, azt mondta, ennél nincs is olcsóbb.

Figyelt kérdés

Kérdeztem a kenőcsöt, de az nem szívódik fel, azt mondta.

Nem tudom, akkor egy lakk hogy szívódna fel a körmön keresztül, ha a kenhető krém nem tud.

3-7 ezret nem akarok adni érte.


Gyógyszertári termék érdekelne, nem házi praktika.


2016. febr. 23. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ballagj el a bőrgyógyászhoz, majd ő kezeli.
2016. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
áztasd szájvizbe naponta
2016. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem is van gombás körmöm, a bal lábam nagyujján. 15 évig kezelték, tablettát, kapszulát kaptam rá. A sebészek 3x vették le, hogy "tiszta lappal" indulhasson az új köröm. De úgy 3-4 mm-nyi normális növekedés után ismét megállt a növekedése és begombásodott. Kezdhettünk mindent elölről. Egyszer aztán a kezelőorvosom azt mondta, hogy annyifélével bombázta már a szervezetemet belsőlegesen és külsőlegesen, hogy ezt a körmöt - amennyiben nem okoz panaszt - magára hagyjuk. Tehát, ha nem vérzik, nem gennyesedik, nem viszket, nem fáj. Egyszerűen nem lehetett mit kezdeni vele. Kívánom, hogy neked sikerüljön!
2016. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A körömgombát bármilyen gombaölőszerrel el lehet múlasztani. Legyen az canesten kenőcs vagy bordóilé. A lényeg, hogy nem a körmöt kell kezelni hanem a gombás részt. És vele együtt a zoknikat cipőket és mindent amivel érintkezhet a láb.

A gombátlanító kenőcsők nem szívódnak keresztül a köröm kemény rétegén, ezért azt áztatás puhítás után le kell reszelni egészen a puha részig, erre kell kenni a kenőcsöt. Két három alkalom után el kell hogy múljon.

De szerintem minden pénzbe kerül, még a rézgálicot sem kapod meg sokkal olcsóbban, mert ha jól tudom kilója már csaknem 2000 Ft. És kisebb kiszerelésben nem kapható.

2016. febr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Bordóilé, rézgálic? Ezek permetszerek, nem?

Egyébként nem az én körmömre kell, hanem az öreg apáméra, de ő egy ilyennel biztos nem menne orvoshoz, hiszen nem fáj. Még akkor se megy dokihoz, ha fáj valamije.

Ha szerintetek felszívódik, akkor a patikus miért mondta, hogy nem?

Nem arról van szó, hogy egy fillért sem adnék érte, de 7000-et biztos nem.


A normális válaszokat köszönöm, a trollkodók meg úgyis visszakapják majd az idiótaságot, ha nekik lesz szükségük segítségre.

2016. febr. 23. 16:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen! egy kis maréknyi rézgálic a lábmoso vízbe megöli a gombás fertőzéseket. De csak az a gomba pusztul el tőle amelyiket éri a rézgálic. A köröm alatt, a köröm alsó lemezeiben megtelepedett gomba nehezen hozzáférhető, ezért kell a körmöt lereszelni a puha részi. Ez sem fájdalmas de nagyon időigényes művelet. A cipőket és zoknikat is ki kell mosni, fertőtleníteni, hogy vissza ne fertőződjön a láb.
2016. febr. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!