Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körülbelül hány órának kell...

Körülbelül hány órának kell eltelnie, hogy az ember megfázásos tüneteket produkáljon?

Figyelt kérdés
Tegnap hideg volt, és vékony dzsekit és pulcsit vettem fel, de már sapkát sem. Szerencsémre a hideg szél is fújt. Mennti idő után reménykedhetek már, hogy nem betegszem le? Ettől a naptól legalábbis.
2016. febr. 26. 05:56
 1/2 anonim ***** válasza:
"Megfázni" nem a hideghatástól lehet, ez csak egy népnyelvi elnevezés. A felső légúti megbetegedéseket többnyire vírusok okozzák, amelyek emberek között cseppfertőzéssel terjednek.
2016. febr. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ott a szó, többnyire, és én úgy tudom, simán elkaphatjuk úgy is, hogy olyan időszakban öltözünk alul, amikor épp nem kellene. Illetve, konkrét példa is volt már rá, anélkül, hogy olyan helyekre mentem, ahol emberek is járnak, és esetleg tőlük elkaphattam. Mindegy, szerencsére erős volt annyira az immunrendszerem, hogy nem kaptam el semmilyen betegséget. Mindenesetre, megköszönöm az egyetlen hozzászólást, amit kaptam.
2016. márc. 2. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!