Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jövőhéten megyek gyomortükrözé...

Jövőhéten megyek gyomortükrözésre, tudtok kicsit biztató szavakat mondani?

Figyelt kérdés
Évek óta rosszul vagyok, fáj a gyomrom, gyomorsav probléma, reflux, és így tovább. Már voltam vérvételen, minden negatív. Nem is az eredményektől félek, hanem magától a vizsgálattól. Emetofóbiám van, azaz, hányástól és hányingertől való pánikszerű rettegés. Kérek majd bódítást, elvileg attól jobb, és magánorvoshoz megyek. Tudtok picit nyugtató szavakat mondani esetleg? 22/L

2016. márc. 3. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Bármelyik kórházban megcsinálják bódítással, ezért fölösleges magándokihoz menni. Magából a vizsgálatból bódításban nem sokat fogsz érezni, utána kellemetlenkedhet a torkod, de hányás, hányinger már nem jellemző.
2016. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Remélem maga a vizsgálat TB-s lesz, nem tudom. Külön van egy belgyógyász, akihez járok, és nála a beszélgetések például pénzbe kerülnek. De legutóbb is behívott a kórházba a vérvételre, és az már TB-s volt. Reménykedek benne, hogy ez is így lesz. Azt is mondták, hogy együtt kell működnöm, nagy levegőket venni. Bódítás alatt nem nagyon fogok akkor öklendezni? Utána bent tartanak még?
2016. márc. 3. 18:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a tükrözés után egy napig annyira fájt a torkom,mintha nagyon be lett volna gyulladva,még 3 nappal is érzékeny volt a torkom,pár napig pedig vért köptem.De szerencsére se gyomorfájásom,se hányingerem,se hányásom nem volt szerencsére.A menetéről sajnos nem tudok mit mondani,mert altattak.
2016. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Borzasztó öklendezős vagyok, ezért nagyon féltem a tükrözéstől. Kikönyörögtem a dokitól, hogy adjanak majd dormicum injekciót. Tükrözés előtt szóltam a nővérnek, hogy mit ígért a doki. Mondta, hogy jó, akkor elmegy megkérdezi. Jött vissza, hogy adhat. Be is adta, de fura volt, hogy nem érzem magam annyira jól tőle, mint ahogy azt több helyen olvasták. Rögtön jött a doki, aki egyből tolta be a számba a csövet, hát én egyből ki is rántottam. Mondták, hogy ezt többet ne csináljam, úgyhogy erőt vettem magamon. Mondták nyeljek... Mire összeszedtem az erőmet, hogy lenyeljem a csövet, már mondta a doki: oké, lent vagyok a gyomrában! mindjárt kész vagyunk. és pikk-pakk (legalábbis most úgy érzem) kész is voltunk. Utána megkérdeztem az orvost, hogy mit adtak be nekem? A válasz: seduxent! és túléltem! igazából egy hősnek érzem magam azóta!! :D engem nem is az öklendezés zavart, hanem a flexibilis csőnek mondott valamit én úgy éreztem, mintha egy merev vasrúd lenne a torkomban...
2016. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én megkérdzetem az orvost, hogy bódításban is fogok-e öklendezni, azt mondta persze, csak nem fogok rá emlékezni :)
2016. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as!! Írtad, hogy téged altattak! Az lenne a kérdésem, hogy lehet altatásban kérni egy gyomortükrözést. Már mint ugye ha a háziorvos beutalót ad gyomortükrözésre pl. nálunk a Lőrinci SZTK van. Ott gondolom nem altatnak meg ilyenek. (az túl szép lenne, ha így odafigyelnének a betegekre) Magánklinikára mentél? És kellett fizetni is gondolom...

Előre is köszönöm!

2016. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bódítás?? Nem is bódítanak. Én úgy tudom, hogy nem csak érzéstelenítőt spriccelnek a torokba és ennyi. Ha még is adnak valami "nyugtatót" azzal nem lesz jobb. Sajnos volt pár ismerősöm tükrözésen és nem bódították őket meg semmi. Kérték is de nem kaptak! Aki meg kapott az nem is érzett semmit.....
2016. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, úgy értettem hogy aki meg kapott "nyugtatót" nem érezte a hatását!
2016. ápr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6.válaszoló!Nekem szerencsére fel sem merült az,hogy nem altatásban csinálják.Lehet,hogy ehhez hozzájátszott az,hogy még a gyermekklinikán csinálták és vastagbéltükrözésem is volt.
2016. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa... hát azt nem írtad, hogy gyerekként csinálták. Ott természetesen altatnak, nem hagyják szenvedni a gyerekeket.
2016. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!