Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata ilyen "speciális" fajtájú refluxal kapcsolatban? 22/F

Figyelt kérdés

Ugyanis nekem nem a szokásos tüneteket produkálta a betegség, nekem sosem ég a nyelőcsövem sosem érzem a "visszaáramlást" . Voltam már pár orvosnál, gyomortükrözésen is - a gyomortükröző doki pont azt mondta ,hogy nem reflux - azóta két másik doki is mondta ,hogy hát de bizony ez reflux.

Nekem "nyákos lecsorgás" van a torkomban tehát mint amikor valakinek be van gyulladva a torka és ilyen nyákot köhög föl, zavarja érzi ,hogy ott van nehezebben nyel. Nekem ez a legfőbb tünetem ,egész nap köhögöm föl ezt a cuccot. Néha mikor régen tele ettem magam , ártalmas kajákkal akkor utána fájt a mellkasom mint az állat, ezenkívül sokkal többet böfögök leginkább éhgyomorra.

Gyógyszert nem igazán szeretnék megint szedni, akinek esetleg van tapasztalata milyen étrend vált be neki? Ugyanis nekem nem igazán válik be a standard reflux étrend...



2016. márc. 9. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem kb ugyanez van, és elég nehéz bármit is segíteni.


Ami nálam bevált, hogy elkezdtem összeírni, mikor mit eszem, de egész részletesen, minden apróságot is (egy szem cukor köhögés ellen, pár darab ropi/chipsz, amivel megkínáltak, stb) meg azt is, hogy mikor mennyire jó/rossz az állapotom.

A mellkasfájdalomra nekem bevált egy kevés (1 dl) hideg tej, meg rendszeres magnézium.

Emmellett a zsiradékokat erösen csökkentettem, és azóta sokkal kevesebb a bajom.

Ami nagyon rosszat tesz nekem, az a szénsavas italok (erröl nem volt nehéz lemondani, mert nem kedvenceim), meg a paradicsomos ételek (habár ez utóbbiakat igencsak szeretem)

Érzésem szerint neked is ez lehet a megoldás, mármint hogy megfigyeled a saját szokásaidat és utána megpróbálod az étrendet megfelelö módon változtatni. Viszont ha valami "gyanus", hogy rosszat tesz, akkor figyelj arra, hogy egyszerre csak egy valamit változtass, mert különben nem fogod tudni, minek az elhagyása segített és mi nem.

2016. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!