Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon aggódok, hogy retinalev...

Nagyon aggódok, hogy retinaleválásom lehet. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Már vagy két éve bal szemem alsó sarkában sötét pontot látok.Leginkább akkor mikor világos környezetben vagyok, szürkületben sötétben már észre sem veszem. Voltam vele orvosnál,(mikor még csak ennyi volt a tünetem) de azt mondta hogy ez normális.Azóta a másik szemem látókörében is van szürke folt de az nem annyira erőteljes hogy zavar. Azonban nemrég utána olvastam a retinaleválásnak, és azok a tünetek is jellemzőek rám.Nehéz a szemem és ha fekszek sötétben és hirtelen fölnézek villanást látok. Nem szeretnék megvakulni. Valaki aki ért hozzá picit meg tudna nyugtatni? Már kétszer voltam orvosnál, mindkétszer elküldtek. Nem akarom, hogy hülyének nézzenek de aggódok.

2016. márc. 10. 10:26
 1/4 zsani.95 ***** válasza:
100%
Próbálj meg egy másik orvost és mond el hogy zavar a látásodban.
2016. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Újabb orvost javasolnék én is, mert nem, ez nem normális. Nekünk van egyébként egy szomszédunk, aki retinaleválásra hajlamos, őt már minimum 9-szer műtötték a szemével az évek során, még mindig lát, szóval ha az is lenne, tudnak segíteni rajta.

Ha viszont több szemész is azt mondja, nem lát elváltozást, akkor érdemes lehet neurológus irányába is elmenni, mert lehet idegi eredetű problémád, ami okoz szemtüneteket (igaz nem értek hozzá, hogy pont ilyeneket okozhat-e).

2016. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, fontolóra veszem ! :)
2016. márc. 11. 06:48
 4/4 anonim válasza:
100%
Váltsál dokit! Én a jobb szemem látóterének a 15%át elveszítettem az ilyen szutyok, igénytelen retkek miatt! Azóta történt változás?
2017. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!