Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » GOT: 145 GPT: 112 GAMMA GT:...

GOT: 145 GPT: 112 GAMMA GT: 117 Vizeletben fehérvérsejt van. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Voltam hasi ultrahangon, májnagyobbodást állapítottak meg.Inni alkalmanként szoktam, igaz az utolsó 2 hetem talán húzósabb volt.

Az értékek alapján tudtok valamit mondani?

A koleszterinem is magasabb, túlsúlyom nincs, 10 kg-ot fogytam 3 hónap alatt, nem tudom mitől.Tovább fog küldeni az orvos?


2016. márc. 10. 11:51
1 2
 1/11 zsani.95 ***** válasza:
Lehet h a szervezetedben több fehérvérsejt van mint kellene. Fájdalmat nem érzel? Mielőbb fordulj orvoshoz
2016. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy tűnik, hogy petefészekcisztám van, csak 20-ára kaptam időpontot nőgyógyászatra.Hasi ultrahangon azt látta az orvos, hogy a bal petefészkem megvan nőve.

Aggaszt ez a májnagyobbodás is, nem tudom mennyire nagy a 2-3 ujjnyi.Homogén felszínű a máj.

2016. márc. 10. 12:04
 3/11 anonim ***** válasza:

A referenciaértékek ismerete nélkül nehéz bármit is mondani a laborodra. A májnagyobbodást sok minden okozhatja, lehet egyszerűen egy fertőzés is, nekem volt ilyen, magától rendbejött.

Májkímélő diéta alapból nem ártana, vagyis olyasmit egyél, amiben nincs sok zsír és nem fűszeres, és ne egyél egyszerre sokat, inkább többször kevesebbet.

A legaggasztóbb az ismeretlen eredetű fogyásod, emiatt szerintem valószínű, hogy további vizsgálatok szükségesek lesznek, míg nem találják meg az okát.

2016. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A bajok akkor kezdődtek amikor a jelenlegi munkahelyemre kerültem, epoxy-port szívtam mindennap.Először csak menstruációs zavarok, hányás, és elindult a fogyás.

2016. márc. 10. 13:19
 5/11 A kérdező kommentje:

GOT: 0-35 (nekem 145)

GPT: 0-35 (nekem 112)

GAMMA GT: 0-38 (nekem 117)

2016. márc. 10. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Az epoxyt figyelembe véve, én mérgezéses tünetnek gyanítanám. A máj mint tudjuk, méregtelenítő szerv, a szervezetbe bekerülő toxikus anyagokkal mind találkozik, egy részüket raktározza is, mindez nem tesz jót neki. Amiért még aggódnék, az a veséd is. A fehérvs gyulladásos folyamatot szokott jelezni.

Orvosod tud az epoxyról?

Májdiéta és valami májtámogató szer (máriatövis kivonat) mindenképpen jótékony lenne.

2016. márc. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ;)

Sajnos a vesém miatt én is aggódom, a leletemben ez szerepel: jobb vese centralis regioja a szokásosnál fokozottabban reflectal, számos apró pontszerű hyperechogén reflexio látszik.Bal vese centralisan itt is látszik néhány pontszerű hyper-reflexio.

(nem tudom ez mit takar)

2016. márc. 11. 14:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, az orvos tud az epoxyról, már korábban tett finom célzást, hogy dobbantsak.Aki pedig a hasi UH-t csinálta, ledöbbent amikor mondtam, hogy epixy-port szívok mindennap.
2016. márc. 11. 14:57
 9/11 A kérdező kommentje:
* epoxy
2016. márc. 11. 15:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát igen. Nem akartam írni, hiszen nem ismerem a körülményeidet, hogy mennyire vagy rászorulva erre a munkára, de ha megteheted, keress más helyet sürgősen. Mert így lassan megmérgezed magad, már az eddigiek is elég aggasztó tünetek. Ráadásul a máj ugye tud regenerálódni, de a vese nem. Az ultrahangos vesevizsgálati szakkifejezésekhez én sem értek, de nem kellene ilyeneket találniuk, az biztos.
2016. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!