Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet alacsony trombocit...

Mitől lehet alacsony trombocita szám, magas neutrofil, alacsony limfocita?

Figyelt kérdés

A trombocita 125 Giga/L (150-400 a normális), a neutrofil 78,7 % (45-70 a normális), a limfocita 16,5 % (20-45 a normális).

Mindig is alacsonyabb volt egy pár értékkel a trombocitám, de ilyen alacsony még sose volt. (évről-évre csökken)

Nem voltam beteg az elmúlt évben, még csak megfázva sem voltam.



2015. máj. 5. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
a neutrofil-limfocita arány megváltozása esetleg bakteriális fertőzésre utalhat. a trombocita meg pl nekem is alacsonyabb mindig, volt már 90, most épp 130. nem tudom.
2015. máj. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mondjuk okozhatnak alacsony trombocitaszámot mindenféle hematológiai betegségek meg autoimmun dolgok is, de csak lenne más tünete is...

meg az 50 felett nem jár vérzésveszéllyel, úgyhogy még elég messze vagy tőle.

szerintem ilyen enyhe eltérést okozhat esetleg gyógyszermellékhatás is (heparin, szulfonamid antibiotikumok, cukorbetegség esetén használt tabletták, aranysók, rifampicin, savcsökkentők, kemoterápiás készítmények)

2015. máj. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!