Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy gyógyszer miatt...

Pajzsmirigy gyógyszer miatt maradhat ki menszesz? (Euthyrox) Sok fejfájás?

Figyelt kérdés

Január első hete óta szedem az Euthyroxot, napi egy fél szemet. (Tsh szintem 6 körüli volt) Amúgy is fejfájós voltam, de amióta szedem gyakrabban fáj. (Igaz ráfogtam a munkára, hogy amiatt fáj.) Viszont most már 4 napja késik a menstruációm. Szokott késni, de nem ennyit. Mikor meg kellett volna jönnie rendesen görcsöltem, de nem volt semmi vér. Most megyek majd csak április közepén vissza kontrollra a leletekkel. (Előbb nem kaptam időpontot és a gyógyszeremet sem hajlandó felírni az orvos. Körzetisemmel kell kiíratnom.) Ennek tetejében mostanában még sokat is szédülök. Ti tapasztaltatok ilyet?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat


25L


2016. márc. 11. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is volt fejfájásom és szédülésem a fél szemtől(tsh-m 9,6 volt, Letroxot kaptam), de csak pár napig, valószínű másik fajta kell neked, 4-6 hét alatt meg kell szokni bőven, de ezzel nincs gond, nem mindenkinek ugyanaz válik be. Most egyik nap fél szem, másik nap egész szemet szedek és 4hónap alatt lement 2,5re.

6 hetente kell ellenőrözni amúgy amíg le nem megy határérték alá, után félévente. Szóval lehet érdemes lenne másik dokit keresned, nem mindegyik jó pajzsmirigyben sajnos...

Betegtájékoztatóban is benne van sajnos hogy okozhat menstruációs gondokat is. Nekem fájdalmasabb azóta és kicsit több. (fogamzásgátlót szedek, késést így nem okozott, de mondta doki, hogy normális).

2016. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!