Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki, aki Euthyrox 75-t...

Van valaki, aki Euthyrox 75-t szed? Terhesség alatt mennyi mikrogrammal emelték meg a gyógyszer adagotokat?

Figyelt kérdés
Az endokrinológusom 88 mikrogrammot írt elő, de azóta nem voltam vérvizsgálaton.

2014. márc. 1. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 100ra emelték, rendszeresen kell menned tsh-t nézetni.
2014. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5,5 éve szedtem már Letroxot, mikor újra babát terveztünk. 100ról indultam, 125tel sikerült beállítani 1 közeli értékre a TSHmat, így estem teherbe. Az első vizsgálat után (kb. 8 hetesen) 150re emelte az endodoki az adagot. Aztán félidőben megint emelt, akkor egyik nap 150, másnap 175 mikrogrammot kellett szednem. Ezzel az adaggal maradt 1 közelében a TSH értékem.


Most egy éves a kislányom, 150et szedek, de lassan újra esedékes lesz egy kontroll, mert szerintem sok ez az mennyiség most.


A sztorihoz hozzátartozik, hogy nekem autoimmun az alulműködésem, úgyhogy terhesség nélkül is folyamatosan emelni kell az adagon, ahogy pusztul a pajzsmirigyem

2014. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is autoimmun alulműködésem van, évek óta kezelés alatt állok, Euthírox 75-öt szedek. 3,5 TSH-val estem teherbe, az orvos 88-ra emelte a gyógyszert, azt mondta, minden rendben van. 6. héten a baba megállt a fejlődésben és most keresem az okokat.
2014. márc. 2. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

3#as vagyok


Nem lehet biztosra kijelenteni, de sajnos lehet a pm miatt. 3,5 nagyon magas a babához :( Tudom, hogy ref.értéken belül van, de a legújabb álláspontok szerint 1 körüli TSH az ideális a terhességhez.

Én 3 endodokinál jártam, mire a 4. ezt elmondta és beállította. A házidokim is a 4,3as felsőhatárt alkalmazza :(

Mióta így van beállítva a TSHm, azóta nemcsak született egy babám, hanem végre van eredménye az állandó fogyókúrának is ;)

2014. márc. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 150 re emeltek fel de fokozatosan
2014. márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!