Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, mi az oka, hogy...

Cukorbetegek, mi az oka, hogy valakinek a vércukormérés során éhgyomri normális, egy órás alig mozdul, és a két órás magasabb?

Figyelt kérdés

Üzemi mérés, két hónapja volt, igaz, nagy szénhidrátozás után. Azóta mértem párszor, semmi kilengés. Egy alkalommal volt 5,7 az éhgyomrim, lakodalom után voltunk.


Nem vagyok cukorbeteg, semmi tünetem nincs, csak érdekel, hogy miért van, hogy nem két óra után áll vissza, vagy nem egy óra után a legmagasabb. Konkrétan 4,9 éhgyomri étkezés után egy órával 5,8 és két órával 6,6.

Nem egyéni dolog az ilyen szint?



2016. márc. 15. 05:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit ettél? Van ami gyorsan felszívódik, van ami lassan.
2016. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az okot nem tudom, mert még "kezdő" vagyok, de nekem a kétórás 10 felett van. (Az éhgyomri határeset, az egy órás normális.)
2016. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Millió féle dologtól függhet ám ez, függhet testsúlytól, ha például ducibb vagy, akkor előfordulhatnak inzulinkilengések, ami nem jó, és oda kell figyelni, lefogyni, viszont ettől nem leszel cukorbeteg, alapból ha az éhgyomrid rendben van, és nem szoktak feljebb menni az értékeid kétszámjegyűre, nincsenek tüneteid, akkor nem kell parázni, egyszerűen néha így van, még a hormonok és a stressz is befolyásolhatja a cuccot.
2016. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, a kezdő az mit jelent pontosan?
2016. márc. 16. 14:14
 5/6 anonim válasza:
Mivel hogy cukorbeteg
2017. ápr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok.

Közben kiderült, hogy egy gyógyszer okozta.

2017. aug. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!