Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes egy epehóly...

Mennyire veszélyes egy epehólyag-gyulladás?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál a jobb bordáim alatti nyomás miatt (nem fáj, csak nyom), aki azt mondta, lehetséges, hogy az epehólyagom az. Kaptam beutalót hasi ultrahangra, de az meg egy hónap múlva lesz. Vérvételen is voltam ,de még nem tudom az eredményt....mennyire aggódjak? Még mindig érzem a nyomást, már hetek óta tart.
2016. márc. 24. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
annyira nem vészes. előfordulhat, hogy a májenzimek magasabbak vagy enyhén besárgulhatsz, de ha meggyógyítanak akkor ezek is elmúlnak majd. addig amíg nem jönnek meg az eredmények tartsz epe kímélő diétát, hátha javít a helyzeten. UH-ra meg mindenképp éhgyomorra menj(se reggeli kávé és gyógyszer, csak egy kis szénsavmentes víz), mert akkor lesz telt állapotban és látja az orvos, ha van esetleg kő is.
2016. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ha kivizsgálják.

Én négy hónapra kaptam időpontot hasi uh-ra bél és hasnyálmirigy tájéki panaszok miatt. Már régóta vannak gyulladásaim és polipom is volt korábban.

Február 23-án hívtam fel őket és június 22-re adtak időpontot.

2016. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, a beutalómon rajta is van a tájékoztatás, hogy mindenképp éhgyomorral menjek, úgyhogy erre már fel vagyok készülve :)
2016. márc. 24. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
5-10 ezer forint körüli összegért kaphatsz uh-időpontot magánrendelőben gyorsan. Keress rá a neten, Bp-en sok helyen csinálják, de nagyobb vidéki városokban is van általában.
2016. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2016. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem életveszély, de jó ha minél inkább kivizsgálják, és rávilágítanak az okára (90%-ban epekő). Mivel nem fáj, és jó ideje tart, valószínűbb, hogy ha epehólyaggyulladás, akkor a krónikus formából való. Sajnos ez is bármikor fellángolhat, okozhat lázat, és erős, hátba sugárzó fájdalmat, nem egy kellemes dolog. Azért is fontos a mielőbbi kivizsgálás, mert más is okozhatja az epehólyag fájdalmatlan duzzadását, amit kezelni kell, ezt fontos tisztázni.

Az epehólyaggyulladás terápiája alapvetően műtéti, de ezt a legtöbb helyen laparoszkóposan, pár lyukból elvégzik, nem maradnak nagy hegek, és nem is túl kockázatos műtét, utána pedig többé nem lesz gond az epehólyaggal.

2016. márc. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!