Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szemölcseltávolításra milyen...

Szemölcseltávolításra milyen orvost tudtok ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés

Régebben harcművészetet csináltam, ahol mezítláb kellett lenni, ezért nagyon sok szemölcs nőtt a lábamra. Kb. 15-20 van szorosan egymás mellett. A bőrgyógyász szerint csak műtéti eltávolítás lehet, a fagyasztás nem is hatott.


Én leginkább a lézeres eltávolítást preferálnám.

Tudtok jó orvost, aki csinál ilyet viszonylag olcsón?

Van valakinek ebben tapasztalata, hogy milyen volt?



2016. márc. 30. 22:41
 1/2 anonim ***** válasza:

nemnem, a legjobb és a leg kíméletesebb megoldás ha a gyógyszertárban veszel klloid szemölcs eltávolító ecsetelőt.

Ne kapard, mert attól szóródik és még több lesz. kímélni kell mindenféle mechanikai sérüléstől. A műtéttől is, mert akitől eddig hallottam, hogy műtötték, az nagy kellemetlenségről és fájdalomról számolt be, ráadásul mindig vissza nőtt neki.

Ez gyógyszertárban kikevert egcsetelő és így nem is volt drága. Igaz, ennek már sok éve amikor használnom kellett.

Az egy aromás illatú (jó büdös szer). Úgy kell használni, hogy a szemölcs felületét és csak a legszorosabb kidomborodó széléig, legfeljebb csdak 1-2 mm-el azon túl, be kell ecsetelni napota egyszer mondják, de jobb ha kátszer csinálod, egészen addig amíg önmagától nem kezd el hámlani a teteje. NEM SZABAD LETÉPNI!! mert akkor jobban fog terjedni!


hagyni kell lehámlani, de közben rendszeresen ecsetelni kekell ezzel a folyadékkal, ami az ecstelő gyufaszál végére tekert vattán fehét kemény réteggé fog hízni egy idő után. használhatod mindig ugyanazt a gyufát a rákeményedett bunkóval is akár.


Meg kell várni legalább három-négy hetet folyamatos rendszeres ecsetelések melett. Amikotr kezded érezni a harmadik hét végefelé, hogy kezdi már csípni a valamikori szemölcsös részt, az legyen az utolsó ecsetelés.


Aztán lassan minden megvastagodott rész le fog válni. leázik mosakodásnál. Figyelni kell, hogy nincs-e még ott újabb kicsi. ha van akkor azokkal újra kell csinálni a tortúrát, de általában ez a háromszori lehámlás a 3-4 hét alatt el szokta tüntetni végleg.


A gyógyszertárban valami ott kevert kolloidos szerről van szó, de pontosan nem tudom mi a neve.


Asszem kolloidos ecsetelő szemölcsirtáshoz.

nem volt drága, talán 4-500,-Ft volt 15-20 éve. Azóta meg ki tudja mi az ára.


Jobbulást!

2016. ápr. 1. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még annak idején az Oktogonál vettem a patikában.

Ahogy az oktogontól mész a nyugati pu. felé, a másik oldalon az első sarkon van az a gyógyszertár, ahol akkor vettem. mégegyszer, nem drága gyári készítmény, hanem ott keverik ki.


Még egy jótanács.

A kicsi üvegcsét tedd valami jól záródó légmentesen záró dobozba, na nem akarod, hogy mindenhol áradjon a szaga. nem büdös kimondottan, de olyan erősen aromás vegyszer szagú.


A bőrgyógyászt meg elfelejtheted. Azok nagy kuruzslók! nem szabad velük szóba állni mert úgyis csak azt mondják amit lehet nekik. A jó, kevésbé kellemetlen és főleg a hatásos dolgokról nem fognak beszélni. Akkor senki nem vágatná magát. Főleg a visszatérő szemölcs miatt sem. Akit eddig ezzel műtöttek és ami esetről hallottam, ott mindig vissza is tért a műtét után. ha megsérül akkor szóródik, ott pedig megvágják közben és a benne levő vírus az egész területen ott marad szóródva.

Talán még a lézer,,de azt nem tudom vissza tér-e utána, de váni azt soha nem szabad. Úgy mint otthon kaparni sem és letépni sem. Ettől is uúgy szóródik, mint a műtéttől.

2016. ápr. 1. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!