Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Haspuffadás, hasfájás mögött...

Haspuffadás, hasfájás mögött mi állhat?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok!

Panaszaim 2 éve kezdődtek és a mai napig jelen vannak.



Haspuffadás mely a has egész területén jelentkezik.

Hangosan hallható bél hangok

A székletem megváltozott Álltalában inkább laza a székletem de van mikor teljesen folyékony,sokszor

nyákos,fénylő.

Szilárd széklet nagyon ritkán van. Szokott lenni székrekedés is és van amikor csak kis bogyószerű

a székletem. Van amikor napokon keresztül /2-3 nap/ Nincs széklet hiába próbálkozom,

ha sikerül is csak nagyon keveset,de van amikor naponta 4-5 alkalommal is.Véres széklet nem volt.

Gyomor tájékon látszik ahogy kidudorodik,gondolom a belek.

Sokszor van olyan,hogy reggel felébredve már úgy érzem mintha tele lenne a hasam,pedig még akkor semmit

nem ettem. Nagyon ritkán lappad le eredeti állapotba.Tehát alul egyátalán nem nagy,inkább ez fentebb

jellemző.

Mellek alatt két oldalt van pici kidudorodás,olyan mintha a felfújódott bél dudorodna ki.

Állandó teltségérzetem van és sokszor émelygek is és érzek enyhe hányingert.

Szoktam érezni görcsös és szúrkáló hasi fájdalmakat is változóan más-más helyeken.

Testsúj változás nem történt. Étvágyam normális.

Azt hozzá kell tennem,hogy elégé rendszertelenül étkezem és szinte alig eszem húst.

Eléggé stresze életet élek,kezeltek már pánikbetegséggel kissebb-nagyobb sikerrel.

Én úgy gondolom,hogy depresziós is vagyok,ennek irányában fel fogok keresni egy szakembert.


Amikor kezdődtek tüneteim akkor bementem a helyi sürgősségi ügyeletre ahol megtapogattak

csináltak hasi ultrahangot,röntgent és labor vizsgálatot és ezzel haza küldtek.

Pár hónap múlva nem hagyott nyugodni a dolog és elmentem egy gasztoenterológiai magánrendelésre.

Az orvos elküldött hasi CT-re ahol kontrasztanyagos has és medence CT vizsgálatot csináltak.

Ezen a vizsgálaton minden rendben volt.

Ezután a gasztroenterológus is csinált alapos ultrahang vizsgálatot de nem talált semmi elváltozást.

Ezt követően történt széklet bakter+parazitologia vizsgálat,annak az eredményei szintén jók lettek.

Majd Lactase rágótablettát kellett kipróbálnom laktóz érzékenység miatt.

Történt vérvétel coeliakia irányába.

Volt még Rectoscopia /végbéltáji fájdalmak miatt/ ahol enyhe aranyeret állapított meg a doktor úr.

Colonoscopia nem történt. Egyrészt mert elégé félek tőle másrészt azt mondta az orvos,hogy ő

nem vár semmit a vastagbéltükrözéstől. Ezzel részéről lezára a dolgot.

Most itt vagyok 2 év elteltével és panaszaim még mindíg vannak,semmi nem változott.

Mostanába egyre rosszabbul alszok,többsör felébredek éjszaka.

Szeretném kikérni a ti véleményeteket is.


Köszönöm.


2016. ápr. 1. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy stressz okoz ilyen fájdalmat. Az elején laktózérzékenységre gondoltam, de utána olvastam, hogy próbáltál rá gyógyszert szedni. Stressz depresszió nem okoz ilyen tüneteket. Lehet tőle folyamatosan gyomorideged és hasmenésed, de hogy 2 éven keresztül és fájdalommal. Az nem. Nekem akkor van hasmenésem amikor nagyon izgulok valami miatt akkor folyamatosan járok WC-re előtte.


Ilyen dolgok mellet sok minden állhat. Tényleg lehet valami allergia is. Nem feltétlen laktózérzékenység. Valami másra is lehetsz érzékeny. Lehet ezzel kéne kezdened, hogy ilyen vizsgálatot elvégezni. De szerintem ne hagyd még annyiba a dolgot. Egy belgyógyászt fel lehetne keresned, akár magánban is. Lehet úgy jobban figyelne rád. Hasfájás sok mindentől lehet. Epe, gyomorsav. Látatlan annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj rendszeresen étkezni. A napi három fő étkezés legyen meg. Reggeli, Ebéd, Vacsora. Ha még reggel nehéz is enned, legalább egy szelet kenyeret, hogy valami legyen a gyomrodba. Egy idő után hozzászoksz és többet is fogsz tudni. Meg vitaminokat is szedj. Például C vitamint.

2016. ápr. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Illetve, még annyit tennék hozzá, hogy van olyan, hogy "Széklettenyésztés". Gondolom ilyet nem csináltak. Ez is egy opció, hátha találnak valamit.
2016. ápr. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Belgyógyász magánredelésen voltam,ő csinálta,csináltatta a vizsgálatokat amikről írtam.

Allergia vizsgálaton nem voltam amég,azt lehet megpróbálom.

Jó lenne már a végére járni mert nagyon rontja az életminőségem :(

Az étkezésem is eléggé rendszertelen szinte 11-12 óra mikor elősször eszek minden nap. Aztán össze vissza.

2016. ápr. 3. 20:46
 4/7 A kérdező kommentje:

Széklet vizsgálat is volt de erről írtam fent.

Már teljesen tanácstalan vagyok.

2016. ápr. 3. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem jó, ha későn eszel. Lásd. Este tíz órakor lefekszel. Reggel 6 kor felkelsz mondjuk, mert mész dolgozni de csak délben eszel. Akkor elég rég óta nem ettél. Ilyenkor a gyomrod összeszűkül és ha eszel akkor sokszor rossz. Valamennyit reggel enned kell, nem csak azért, hogy legyen tápanyag valami, hanem a gyomrod miatt is. Üres lesz. Ott a gyomorsav az is marhatja a gyomrodat. Legalább egy szelet kenyeret vagy egy almát. Annyit megpróbálhatsz leerőltetni.
2016. ápr. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem van Magyarországon olyan kórház ahol ritka és furcsább betegségekkel foglalkoznak, ahol máshol nem találnak rá választ. De nem tudom merre. Googlebe utána kell nézni. Ha nagyon nem találsz semmilyen megoldást. Esetleg próbálkozz neten orvosi oldalakra írni, hátha az orvosok tudnak kézenfekvőbbet mondani.
2016. ápr. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam már,hogy eszek reggel amikor felébredek de a problémámat az sem oldotta meg sajnos.

Gondolkodtam rajta,hogy elmegyek egy másik gasztroenterológushoz magánrendelésre,de ha jobban belegondolok nincs értelme mégegyszer végigcsinálni azt a sok vizsgálatot. Egyre jobban félek,hogy valami olyan bajom van ami majd egyszer csak visszafordíthatatlan betegséghez vezet.

2016. ápr. 7. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!