Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véraláfutás lassan egy éve,...

Véraláfutás lassan egy éve, mitől?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve van egy 3-4 cm átmérőjű véraláfutás az egyik farpofámon és nem múlik el, sőt a mai napon egy sumetrolin tabletta után fél órával elkezdett enyhén zsibbadni. Abban nem vagyok biztos, hogy a tablettának köze van-e hozzá. Orvoshoz most nem tudok egyéb okok miatt.

Kíváncsi vagyok mi lehet az oka, amúgy alap esetben egyáltalán nem fáj nyomás hatására sem. Emlékszem amikor először előjött enyhén viszketett,de később az is elmúlt.

Lilás enyhén zöldeskés színe szokott lenni, most egy bepirosodott valamennyire.



2016. ápr. 1. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy az véraláfutás lenne!
2016. ápr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van.

Itt egy kép róla:

[link]


általában lilás színű és nem ilyen piros. Nem tudom mi lehet akkor.

2016. ápr. 2. 00:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éves koromban volt egy szekrényes balesetem, és még mindig ott van, mert valahogy pont olyan kis érbe talált bele. 9 éve el nem mozdul :D
2016. ápr. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de 100% hogy ez nem véraláfutás.

Valamilyen bőrbetegség lehet.

2016. ápr. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"# 3/4 Időpont ma 00:30"

De az akkor nem véraláfutás, mert az 1-2 ( max 3) hét alatt felszívódik!


[link]


Olyan lehet, hogy egy sérülés során a bőrszövet sérül, és ettől annak a résznek tartósan megváltozik a színe. De a véraláfutást a bőrszövet alatti részben található erek sérülése miatt a bőr alá jutó vér okozza, amelyik néhány hét alatt felszívódik. Nem marad változatlan évekig, és pláne nem változtatja a színét egy éven keresztül, és okoz viszketést - viszont nyomásra fájhat. ( Nem maga a véraláfutás, hanem az ütéstől esetleg zúzódott izomzat, amit a véraláfutás fed.)

2016. ápr. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!