Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fájdalmatlan lágyéki nyirokcso...

Fájdalmatlan lágyéki nyirokcsomó duzzanat minden esetben rosszra utal?

Figyelt kérdés

Kb. két hónappal ezelőtt vettem észre a comhajlatomban egy fájdalmas csomót. Orvoshoz mentem vele, de nem nézte meg, csak azt mondta figyelgessem, nem-e nő, lesz több stb. Mégegyszer voltam a háziorvosomnál, akkor is ugyanezt mondta. Azóta már nem fáj, de most mintha már lenne több is. Elmentem a nőgyógyászhoz, felírt antibiotikumot, elküldött laborra, illetve keddre visszahívott ultrahangra.


Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy olvasgattam neten és nagyon megijedtem, hogy a fájdalmatlan duzzanat rosszat jelent. Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár/járt? Náluk mi volt az ok?


Köszönöm szépen!



2016. ápr. 8. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A fájdalmatlan nyirokcsomó duzzanat nem utal minden esetben rosszra. Ettől függetlenül, ha 1 hónapnál régebb óta fennáll, érdemes mintát venni belőle, leginkább vékonytű biopsziával.
2016. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon félek, hogy valami komolyabb :( Eddig az antibiotikumra (szerda este vettem be az első szemet, napi 2-t kell szedni) nem reagál :(


Remélem kedden az ultrahangok és a véreredmény megnyugtat.

2016. ápr. 9. 19:51
 3/6 sulamit ***** válasza:

Onmagaban egy duzzadt nyirokcsomo mas tunetek nelkul nem ok az aggodalomra.

Ellenben ha ejszaka sokat izzadsz az utobbi idoben, sokat fogytal eletmodvaltozas nelkul, esetlegmegmagyarazhato ok nelkul enye hoemelkedesed van (37-38 kozott) akkor mindenkeppen fordulj egy hematologushoz

2016. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta belgyógyásznál, sebésznél és hematológusnál is jártam. Három laborom volt, mind negatív. Hasi, kismedencei, hüvelyi és lágyéki ultrahang is mind jó. Viszont a 2,5 cm-es lágyéki nyirokcsomóm a harmadik antibiotikumos kezelésre se akar elmúlni. Már kezd elegem lenni belőle. Tartok tőle, hogy csak a szövettan nyugtatna meg, de azt csak hematológus véleményére csinálják, illetve bezavarhat a nyirokkeringésbe. Azt nem szeretném, viszont biztosat tudni igen, mert sajnos olvastam olyanról, hogy minden negatív volt és a szövettan meg problémát talált... Nyilván nem akarom az ördögöt a falra festeni és örülök ezeknek az eredményeknek, de azért jó lenne 100%-ra tudni, hogy minden oké. Mellesleg a hematológus szerintem nincs a helyzet magaslatán, amit felírt antibiotikumot azt se tudta, hogy csökkenti más gyógyszer hatékonyságát és ajánlgatta, hogy tejjel vegyem be, holott a betegtájékoztatóban benne van, hogy még utána se lehet fogyasztani X ideig... Na ilyenkor mi a teendő? Kihez fordulhatok még?
2016. jún. 16. 22:08
 5/6 anonim válasza:
Mi lett vegul? Hasonlo cipoben jarok
2018. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi. Nem lett szövettan, semmilyen mintát nem vettek. Ahogy írtam, akinek a hozzájárulása kellett volna, az indokolatlannak tartotta. Így annyiban maradt a dolog. Több, mint két év eltelt azóta, jelentem semmi bajom - ha komolyabb lett volna, gondolom meg lett volna a böjtje már. Fájni nem fáj azóta, tapogatni meg nem tapogattam azóta, hogy ott van-e még. Akkor mivel minden vizsgálatot végigjártam, jobbnak láttam végül nem is nézegetni, foglalkozni vele.
2018. szept. 4. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!