Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire nyugodhatok meg az...

Mennyire nyugodhatok meg az EKG eredményétől?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben szívproblémára utaló jelekkel (bal kéz zsibbadása, szúró érzés a szív körül) mentem orvoshoz. Korábban nem voltak ilyen problémáim, káros szenvedélyem nincs. Az orvos csinált EKG-t, vérnyomást mért, egyikkel sem volt gond. Már okokra vezette vissza a tüneteket, amit nagyrészt sikerrel is kezel. De azért bennem van a kérdés: ha jó az EKG, a vérnyomás és a vérkép is, attól még lehet szívproblémám? Milyen egyéb szívvizsgálatok lehetnek még?
2016. ápr. 11. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan miért akarsz mindenárom szívbajos lenn?!?!?!?


Az EKG-t éppen arra találták ki, hogy meg tudják vele a szivet vizsgálni. Ha eszerint - meg az egyég vizsgálatok alapján is - nincs baja a szivednek, akkor törödj bele, hogy így van.


Ha meg az a kezelés, amit az "egyéb problémákra" kaptál, segített, akkor minden értelmes ember rájöhetne, hogy mnegvan a rosszullét oka, és megvan a megfelelö gyógymód - és nem keres mást mögötte.

2016. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a szív ultrahang mutatja ki például a billentyűhibát. Én is így jártam, hogy hiába panaszkodtam, nem hittek nekem. Egy műtét alatt újra kellett éleszteni, és utána derült ki a probléma. Ragaszkodj az ultrahanghoz! Sajnos lehet hónapokat kell várni az előjegyzés miatt, de ha az jó, akkor megnyugodhatsz.
2016. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha gyakran visszatér, további kivizsgálás szükséges, pl. ultrahang vagy terheléses EKG.

de sokszor a pánikbetegség okoz ilyesmi tüneteket és semmi nincs a hátterében.

viszont hozzátenném, ismerek pánikbeteg embert, akinek régóta szúr a mellkasa szinte állandóan, majdnem egy évig járkált a legkülönfélébb orvosokhoz, mindenki azt állította, hogy semmi baja, ezer vizsgálat, aztán egy ismerős orvos koszorúér tükrözésre bekönyörögte, és rájöttek, hogy több infarktusa is volt korábban, amit nem vettek észre..szóval vigyázat!

2016. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!