Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 nap alatt teljesen magamba...

1 nap alatt teljesen magamba zuhantam. Félek a tüdőszűrés eredményétől! Egyfolytában bőgök egész nap, hipochonder vagyok ami rátesz. Mivel nyugtassam magam? 15/L

Figyelt kérdés

Már írtam ki ide kérdést 2 nappal ezelőtt. A lényeg, hogy akkor felfedeztem a köpetemben egy nagyon picike vért és bepánikoltam. Na meg már hónapok óta köhögök, de a napokban ez a köhögés gyengült, szinte megszűnt, bár még nem teljesen. Azóta elmentem egy normális háziorvoshoz akinek elmondtam a panaszaim és beutalt tüdőszűrésre, röntgenre, vérvételre. A vizsgálatokra 1 vagy 2 nap múlva kerül sor. Már lerágtam az idegességtől az összes körmöm, fejfájásig kibőgtem magamat, egyszerűen mindig sírnom kell ha eszembe jut ez az egész. Ma szinte egész álló nap a tüneteimmel kapcsolatos cikkeket olvastam, fórumokat néztem, stb. és mindenhol szinte ugyanazt írják, ohgy tüdőrák. Például olvastam egy olyat is, hogy valaki 6 hónapig csak spontán köhögött, aztán kiderült a tüdőszűrésen, hogy rákja van. Meg ezekről a nyirokcsomó áttétekről is olvasgattam és rájöttem, hogy már több mint 4-5 éve (nem tudom pontosan mennyi, de nagyon régóta) van egy nagy, kb. dió méretű csomó a fülcimpám altti részen. Egyszóval szinte minden oldalt elolvastam. Gondolom ez az ami beütött, mert órák óta képzelődéseim vannak. A sírást most se tudom abbahagyni. Hogyan tudnék megnyugodni végre? :'(

Egyébként a nyáron voltam gerinc röntgenen, ott nem vették volna észre, ha valami baj van a tüdőmmel? Vagy a sima gerinc röntgen ezt nem mutatja ki?


15/l



2016. jan. 11. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
a fülcimpa alatti részen a csomót csak észrevette volna a doki, ha már ilyen régóta megvan és szólt is volna, ha baj lenne, legalábbis a normális orvos
2016. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Voltam azóta nyaki uh.-n is még évekkel ezelőtt. Ott nem mondtak rá semmit, pedig szerintem akkor már régen ott volt az a csomó.
2016. jan. 11. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a nyirokcsomó a füled mögött 4-5 éve rák lenne, már réges-rég meghaltál volna kezelés nélkül! 100%, hogy nem rák! A tüdőrák 15 éves korban extrém ritka, biztos, hogy nem az a bajod!!! A vér a köpetedben az erőlködéstől lehetett, megpattanhatott egy pici ér. Tényleg súlyosan hypochonder vagy, és teljesen fölöslegesen hergeled ebbe bele magad! Én 14 évesen azt képzeltem, hogy mellrákom van, aztán elmondtam anyukámnak, aki jól kinevetett, hogy hogy jutott ilyen butaság az eszembe. Ma már én is jót nevetek az akkori önmagamon... Ha nem szoksz le erről, akkor pokollá fogod tenni a saját életedet az állandó aggódással. Most tüdőrák, később majd más betegséget fogsz magadnak bemagyarázni, végtelen a lista. Ezt kellene felismerned tudatosan, és leállnod, amíg még nem válik szokássá nálad a dolog!
2016. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Most sikerült megnyugodnom. Igazad van, tönkreteszem saját magam. Ha túl leszek a vizsgálatokon akkor felkeresek majd egy pszichológust vagy pszichiátert is.
2016. jan. 11. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el egy régebbi hasonló kérdésre ezt a választ, és tégy is úgy, ahogy ajánlja. Nagyon fiatal vagy még, és ez a helyzet csak rosszabb lesz az évek múlásával.

ha túl vagy a vizsgálatokon, lépj tovább!

"szió! Én is hasonló cipőben járok, mint te, nekem egy éve kezdődött a dolog, amikor is petefészek gyulladásom lett, és amíg nem vizsgáltak ki, meg voltam róla győződve, hogy méhnyakrákom van. Erre mondjuk az internet is nagyban rásegített, mert ott olvastam a tüneteket. Ezután pedig már rutinszerűvé vált, hogy ha fájt a gyomrom, vagy a hasam, egyből valami súlyos daganatos betegségre gondoltam, amikor kaptam egy hírlevelet e-mailben a bőrrákról, akkor egyből azt képzeltem, hogy nekem is az van. Mikor anyukám egy volt iskolatársa meghalt tüdőrákban, akkor pedig azt gondoltam, nekem is az van (mert korábban dohányoztam ímmel-ámmal), sokszor már tüneteket is éreztem magamon. Rohantam az orvoshoz is mindig egyből, de persze semmi bajom sem volt, amit titkon sejtettem is. Most már senkinek sem beszélek erről, mert nem vették komolyan, se a szüleim, se a párom, meg nem is akarom ezzel terhelni őket... Most egy ideje nincsen "semmi bajom", de sokszor félek, legfőképpen halálfélelmem van, vagy attól félek, hogy később megbetegszem... Most már egy hónapja készülök rá, hogy elmegyek pszichológushoz, de egyenlőre még nem vagyok kész rá. Az egyetemen sokat tanulok ilyen pszichológiai problémákról, köztük a hipochondriáról is, így csak azt tudom neked mondani, hogy mihamarabb keress fel egy pszichológust, mert a hipochondria gyógyítható, gyógyszeres kezelés nélkül is. Viszont el is fajulhat, ezért jobb mielőbb kezelni, nehogy még hozzátársuljon más, komolyabb pszichés baj is. Csak én sajnos mindig halogatom, kicsit talán félek a pszichológustól is, de egy-két hónapon belül mindenképpen el fogok menni. De ha neked nincsenek ilyen félelmeid, mindenképpen keress fel mihamarabb egy pszichológust, akár már holnap, minél előbb, annál jobb! Nekem még az szokott segíteni, hogyha elmegyek futni, vagy tornázok, vagy valami mást hobby, az kikapcsolja az agyamban az ilyen gondolatokat, ha csak egy rövidebb időre is... Sok sikert és kitartást neked a gyógyuláshoz! "

2016. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, ha sikerült egy kicsit segítenem! Jól teszed, ha kérsz külső segítséget! Nekem is van erre hajlamom, ezért amint észreveszem, hogy kezdek valami butaságot beképzelni, mindig tudatosan leállítom magam. Ilyenkor az mindig segít, ha felidézem azt a pár korábbi alkalmat, amikor abszolút nem lett igazam, mert semmi bajom sem volt. És rájövök, hogy mekkora hülyeség. :)
2016. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad."

Köszönöm szépen a választ! Mostmár kezdek lenyugodni, hogy ezek szerint csak beképzelek magamnak mindent.


Utolsó: Jó tudni, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ebben a cipőben jár. :)

2016. jan. 11. 21:48
 8/10 Tozser Alex ***** válasza:
100%

Figyelj. 13/F vagyok korulbelul 4 honapja elegge megvaltozott a gondolkodasom.

Mindog volt brnnem egykis hopichonder srg nemtudom hogykell leirni..de mindig azthittem valami bajvan velem..ez igymegy igymeg igymeg vegig..elosszor vakbrlgyulladas, aztan szivbillentyu, most az agyrakra vagyok rakattanva..

Nyaron panikbeteg lettem.

Naes tudod miertlettem panikbeteg?

Itt a VALASZ: Mert megtudtam hogy van olyan hogy pabikbetegseg. Abbol lettem panikbeteg hogy elhitettem magammal hogy azvagyok.

Tudom milyen szar erzes, amikor eset van a kovetkezot mond magadba:Csak az agyam jatszik velem a testem egezsseges"Es minden eroddel nyugodj meg. Tudom milyen szar erzes, de nem egyedul vagy igy ezzel.. Felejsd el, nincs olyan hogy hypochonder, vagyis van, de probalj meg nemtudni rola:D

2016. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D Hát igen, ez a baj. Egy betegséget bebeszél magának az ember aztán elkezdi produkálni a tüneteket...


Majd a szerdai vizsgálat után megírom ide a vizsgálat eredményeit is.

2016. jan. 11. 22:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Csak szeretném elmondani, hogy a röntgenen nem találtak semmit, azt mondta a doki is, hogy minden nomrális! :D Hihetetlenü megkönnyebbültem! Köszönöm mindenkinek a választ! Valóban csak velem lehet a baj, me a képzelődéseimmel. :)
2016. jan. 13. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!