Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rheumatoid Arthritis, lehetség...

Rheumatoid Arthritis, lehetséges? (Krónikus ízületi gyulladás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19/F vagyok, nem voltam még orvosnál a problémámmal, viszont érdeklődnék, hogy szerintetek, ha csak fizikai munka közben/után jelentkeznek ízületi fájdalmak az ujjaimon, csuklómon, könyökömön; akkor az lehetséges-e, hogy krónikus ízületi gyulladásban szenvedek?


Abban az esetben, ha utána hetekig pihentetem, és nem végzek fizikai munkát, abban az esetben nem is érzek fájdalmat sosem, viszont amint nehezet emelek (többször egymás után) azonnal jelentkezik a fájdalom. Jelenleg épp be is van dagadva, de le fog menni, és ismét nem fogok érezni semmit (most fizikai munkát dolgoztam), mint lenni szokott... Szóval az érdekelne, hogy ha nem folyamatos a fájdalom, abban az esetben is lehetséges, hogy Rheumatoid Arthritis?


Köszönöm!



2016. ápr. 11. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ami csak a felső végtagban jelentkezik, olyan ritka. Milyen az a fizikai munka, amelynél jelentkezik ?
2016. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem valószínű. A rheumatoid arthritisre jellemző, hogy túlnyomórészt felső végtagot érint (viszonylag ritka a térd és a bokaérintettség), de egy igazi fellángolás általában nem múlik el pihentetéstől, mert nem mechanikai eredetű a betegség. A korod és a nemed sem jellemző (persze nem is kizáró ok).

Vizsgáltasd ki magad reumatológussal.

2016. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ez a betegsegem 17 eves korom ota, most vagyok 21 de ilyen meg nem fordult elo hogy pihentetestol elmult volna a fajdalom... es nekem faj mindig a bokam terdem konyokom es a csuklom is.. neha a nyakam.. gyogyszeres kezelessel enyhul csak a fajdalmam. Lehet, hogy az neked is csak nem annyira sulyos valtozata de szerintem egy sima megeroltetes... anyukamnak is szokott ez lenni mint neked.. inhuvelygyulladas vagy nem is tudom mit mondott ra a doki...
2016. ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nem tuom kivagyok válasza:
Nekem is izületi gyulladásom van,közel 3 éve,a bokám, a térdem, a csukóm, hátam, vállam,mindenem fáj,énis azt gondoltam hogy a fizikai munkától alakul ki a fálydalom, azt javasólnám fordulj Reumatológushóz,nehogy súlyosbodjon a problémád,gyógyulást kivánok!!
2016. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok 4.te fiu vagy lany vagy? Azert kerdezem mert 80%ban noket erint ez a betegseg.. erdekesnek talaltam hogy a kerdezo is fiu .
2016. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nem tuom kivagyok válasza:
Ha engem kérdeztél,igen lány vagyok!!
2016. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!