Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum (Augmentin Duó)...

Antibiotikum (Augmentin Duó) mellekhatasa lehet? (gyengeseg, izomfájdalom, fejfájás)

Figyelt kérdés

Egy hete torokkaparassal kezdődött, majd hétfőn este 38,5 fokos lázzal kezdődött a betegségem. Majd jött a kohoges, orrfolyas, izomfájdalom, gyengeseg. Szerdán a háziorvos Acc 600-at és Aspirint írt fel (mondván ez vírus). Semmit nem javultam, sőt... Minden éjszaka 38-39 fokos lázam volt, így pénteken elmentem a fül orr gegeszetre, ahol augmentin duó antibiotikumot kaptam. Aznap be is vettem az elsot de délután már 40 fok volt a lázam. Szóval azzal együtt napi 4 algopyrint is szedtem. Ma vasárnapra már nincs lázam, tegnap is csak enyhe hoemelkedesem volt. Viszont továbbra is folyik az orrom és nagyon gyenge vagyok, fájnak az izmaim és fáj a fejem. Rossz a kozerzetem. A sötét színű hasmenés mellett lehet ez is az antibiotikum mellekhatasa? (szedek normafloret és natur joghurtot is eszek) Vagy még ennyire nem gyogyultam

Meg egy hét alatt?

En meg eletembe nem voltan

Ilyen beteg, hogy egy hetet fekudjek egy "nathatol".

Rendszeresen sportolok, egeszesegesen taplalkozok... Nagyon idegesít ez az állapot már. És persze dolgozni sem tudok...

(28 éves férfi)



2016. ápr. 17. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kb. a 3. 4. nap leszel már jobban , ez mind a betegség tünetei. Az már jó, ha nincs magas láz, hat a gyógyszer. Enterol -t vettem legutóbb az Augmentinem mellé, és semmi panaszom nem volt pedig nekem is hasmenést okoz, olyan mint a Normaflore, csak már sokkal jobb, egyszerre lehet bevenni az antibiotikummal, a Normaflore-t viszont máskor kell. Pedig láz esetén szoktak csak antibiotikumot felírni, és ez már volt neked az elején, már akkor kellett volna, de így mivel később kaptad, később gyógyulsz meg, de pár nap és jobb lesz. csak igyál sokat h a hasmenés miatt ki ne száradj.
2016. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Már elmúlt, de ez nem nátha lehetett, hanem influenza. Az egy komoly betegség. A láz nem indokol antibiotikumot, csak a több napon át fennmaradó láz. A gyengeség, izomfájdalom az influenza tünete, a hasmenés lehet a gyógyszer mellékhatása.
2016. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!