Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 nappal ezelőtt nőtt egy...

3 nappal ezelőtt nőtt egy csomó a bal belső combomon. Szőrtüsző gyulladásra gyanakszom, de borzalmasan fáj és mintha nagyobb is lenne a duzzanat. Kb. tenyérni nagyságú. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok itthon sajnos nemtudok senkit elérni aki elkísérne taxira nincs pénzem, hogy eljussak a kórházig, de úgy fáj, hogy a gyaloglás konkrétan kínzás. A semmiből alakult ki egyébként. Szombat délelőtt észre vettem, hogy kisebb pattanás szerű fájdalmas valami van a combomon, de régebben is volt már ilyen ami 2-3 nap alatt magától meggyógyult. Ez viszont nagyon makacskodik mert jó szépen bekeményedett megnőtt és iszonyatosan fáj tapintásra. Van olyan itt akinek volt esetleg ilyen jellegű problémája? Mit javasoltok? Köszi előre is. Fotón egyébként a vaku miatt nem látszik ez miatt nem csatoltam képet.
2016. ápr. 18. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyomd ki! Esetleg borogasd! Más ötletem nincs.
2016. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hozzáérni sem bírok nem hogy kinyomni :/
2016. ápr. 18. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy szőrtüsző gyulladás nem lehet tenyérnyi nagyságú!


Hány éves vagy?


Nem csípett meg valami? Nekem a bögölycsípés és méhcsípés szokott tenyérnyire dagadni a combomon. De érdekes módon csak ott.

2016. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szamo77db ***** válasza:
Valahogy csak el kéne menni orvoshoz.
2016. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, mi lett? Nem lehet,hogy nyirokmirigy?
2016. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Huhh végre itthon. Mint kiderült a sebészeten "atheromam" volt. Járásképtelenségig fajult. Ha érdekel itt a kis történetem róla. Annyit hozzátennék, hogy a legnagyobb ellenségemnek sem kívánnám azt az érzést amit "helyi érzéstelenítésben" végeztek el, de vagy ez volt a lehetőség vagy a szövődmények és stb... :(


Meglátta a dokinő és azt mondta egyből, hogy úristen! Ha egy orvos ilyet mond akkor tényleg durva lehetett... hasra fektettek, mert megmozdulni sem bírtam már azután mondta hogy mi fog törtenni...azt mondta, hogy érzéstelenites jön ami annyit jelentett h vmi hideg szart fújtak rá de ennyi...mondanom sem kell h sz*rt sem ért.


Megvágta meg vmi tűvel a közepébe szúrt, hogy kinyomják közös erővel a felgyülemlett vért és gennyet (tudom h undorító) és rám szóltak hogy ne kiabáljak ( eközben fájdalomtól elvileg másodpercekre el is ájúltam vagy csak sokkot kaptam, mert nem is reagáltam majd amikor "észhez" tértem a fájdalomtól szó szerint üvöltöttem hogy a k**va életbe!! Néztek is a betegek akik kint vártak, hogy vajon mi történhetett bent bár pont lesz*rom a véleményüket. Borzasztó volt.) :(


Óriási erőt vettem magamon és az ágyba kapaszkodva fogaimat összeszorítottam tehetetlenül miközben érezhetően a dokik a szenvedésem csökkentése miatt nagyon gyors tempóba kezdtek. Eközben megkérdezte, hogy szeretném-e látni mit vettek ki a combomból amire egy elég határozott nemmel válaszoltam. Teniszlabda méretűre tokosodott be vagy nőtt meg ez a valami amit a diagnózis és ellátási papíromon is kiemelve van. Óriási lehetett. Haza busszal mentem ami egy örökkévalóságnak tűnt, de kevésbé volt rossz mint a lüktető feszülő elviselhetetlen fájdalom és a mozgásképtelenség arról nem is beszélve, hogy napokig nem bírtam ráülni a wcre.

2 nap múlva kontroll addig pihentetés, de már könnyebben mozgok es közelsem fáj úgy a seb helye sem mit előtte. Köszönöm a doktornőnek a segítséget.


Szóval csak tanácsolom és nem mellékesen én is megfogadom ha bármit észreveszek ami rendellenes megyek orvoshoz. Lehet ha szombaton bemegyek ügyeletre akkor még elkerülhető lett volna ez a borzasztó 10 perc a sebészeten ami óra hosszáknak tűnt és az a 3 kemény nap amit okozott.

Köszönöm ha elolvastad! Jó egészséget kívanok mindenkinek! :)

2016. ápr. 19. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Huhh, ez kemény! Jobbulást kívánok!
2016. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!