Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a mutató ujjam első ujj...

Ha a mutató ujjam első ujj perce (CSAK az első! ) be van gyulladva egy pár napja. Abból lehet nagyobb baj?

Figyelt kérdés
Pár napja éreztem hogy körmöm szélénél érzékenyebb a szokottnál az ujjam, de semmi elváltozás nem volt látható, se elszíneződés se semmi. majd egy pár órával később elkezdett "megduzzadni". jelenleg nincs elszíneződés se a körmömön se az ujjamon, csak úgy néz ki mintha megcsípte volna egy darázs. a körmöm körül picit pirosas, nyomásra érzékeny és az ujjpercem "kemény", duzzadt, de nem gennyes illetve sebnek sincs nyoma. Megmutattam ma egy patikusnak, ecetes borogatást javasolt(ennek semmi haszna eddig 1 napja), illetve diklofenák tartalmú kenőcsöt adott. Várjak még egy pár napot h használ e diklofenák, vagy menjek dokihoz mindenképpen?

2014. márc. 8. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem rágtad, tépted ki a bőröd? Én szoktam néha és van, hog ybegyullad. Pár nap alatt elszokott múlni.
2014. márc. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

de sajnos szoktam. szerintem a körmöm mellett "megharaptam" vagy valami ilyesmi. nekem is elszokott múlni, de mostmár vagy 3-4 napja ilyen. és fáááj...

felhivtam az ügyeletet h ebből azért nem lesz para ugye.. azt mondják h ez a diklofenák cucc csak pár nap mulva hat :S

2014. márc. 9. 01:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Diclifenac. Inkább Betadine-val,Tetran-nal kend és kösd is be. A Diclofenac ugyan gyulladáscsökkentő,de az ilyen sebeknél az a gond,hogy amit felsértettél,azon a területen kórokozók jutnak a bőr alá,körömágyba. Ezt nem a Diclofenac gyógyítja,mert nem antibakteriális szer.
2014. márc. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!