Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a pajzsmirigy tulmüködesnek?

Figyelt kérdés
Egy kolleganöm allandoan betegszabin van,emiatt.Erdekelne hogy milyen betegseg ez,fajdalmai vannak?
2016. ápr. 19. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom de a mai dagatt nők állandóan emőgé bújnak pedig csak sokat zabálnak.
2016. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túlműködésnél inkább fogyás van.


Tünetek itt:

[link]

2016. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pajzsmirigy megnagyobbodás, más néven struma - ez kellemetlen érzés

szapora szívverés

előredülledő szemek, amelyek súlyos esetben akár még látáscsökkenéshez is vezethetnek.

megemelkedett vérnyomás

nehézlégzés

meleg, nedves bőr

töredező haj, hajhullás

nehezebb koncentráció, ingerlékenység

alvászavarok, nyugtalanság

fogyás, felgyorsult anyagcsere


Először gyógyszerekkel és izotóppal próbálják megoldani, utána műtét lesz belőle általában. Nem kezelhető túl jól, mivel túlműködik, vissza kellene fogni, azt nehezebb mint pótolni a működéshez szükséges hormont. Én szoktam beszélni az endokrinológiám a társakkal (én alulműködök, de pl hízás nálam nem volt, csak székrekedés és fáradtság) és bizony kellemetlen, mert bétablokkolók a szívre, műtétek.

2016. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ami erdekes a kolleganömön nem latszik semmi.Egy hetet jön dolgozni aztan kettöt nem.De jo kedve van es semmi tünet nem latszik rajta
2016. ápr. 19. 15:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Csapolni is szokták néha a mirigyet, béka effekt - feldagad, lecsapolják, ami miatt sokat kell dokihoz járni.
2016. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!