Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szódabikarbóna hogyan...

A szódabikarbóna hogyan semlegesíti a gyomorsavat?

Figyelt kérdés
Az én esetemben nem mindennapos probléma a gyomorsav, de előfordul. Pl, most pár perccel ezelőtt is éreztem, hogy jön fel a sav, és végig maró érzés volt. Szódabikarbónával segítettem, de érdekelne, hogy ez hogy segít, illetve mennyi ideig használ?
2016. máj. 9. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

NaHCO3+HCl->NaCl+H2O+CO2


Nem ideális megoldás. Lehetetlen jól adagolni. Tipikusan kevés, kevés, még mindig kevés, most már sok! :-) Nem feleslegesen van sav az ember gyomrában...

Ha már, akkor gyenge savval (citromsav) puffert képezve.

Az is lehet hogy nem sok, csak rossz helyen van. Nem zár rendesen a Cardia, visszafolyik a sav a garatba. Ha máskor is előfordul, vegyél inkább savlekötőt patikában. De még jobb lenne kideríteni az okát és azt megszüntetni.

2016. máj. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!