Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy megnagyobbodása...

A pajzsmirigy megnagyobbodása tapintható? Lehet érzékeny?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja kezdődött nagyfokú fáradékonyság (átlag 7 órát alszom), szívdobogásérzés. Most fogyok elfele miközben nagyon megnőtt az étvágyam. 1 hét alatt -4 kilónál járok már. Évekig székrekedéssel küzdöttem erre minden nap járok WC-re van mikor nem is egyszer. Ez az étvággyal indult és pár nap múlva lepett meg a mérleg. Délután megyek a háziorvoshoz. Egyik oldalt érzékeny a nyakam (elől, oldalt, nem tudom hogy nevezzem, google segítségével beazonosítottam a pajzsmirigyet.)

Állandóan szomjas vagyok, sokat is iszom (napi 3 liter vagy még több), amennyire tudom akár cukorbetegség is lehet. De egy évvel ezelőtt (kismamaként júniusban) még a terheléses cukrom is rendben volt, kialakulhat ez ilyen hamar úgy, hogy fogyás is jelentkezik már?


2016. máj. 10. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A pm alulműködése, túlműködése nagyon gyakori, főleg nőknél, ilyenkor sokszor nem tapintható ki semmi a nyakon, labor értékek viszont jól mutatják, a tsh (estleg t3, t4) értéket kell nézni, kérd a dokit, hogy nézzék meg. De teljesen más okok is lehetnek a háttérben. A pm-et pedig ha nyomkodod az szerintem mindenkinek érzékeny.
2016. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legjobb,ha egy kivizsgálást kérsz.
2016. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű volt egy alulműködésed (székrekedés, fáradtság) és valami történt (hormonális változás) és most már túlműködsz (fogyás, felgyorsult anyagcsere). Tapintani magunknak nem tudjuk igazán, endokrinológus ebben profi. Senkinek nem kellemes amúgy se a tapintásos se az UH vizsgálat. Én se szeretem, de 4 havonta megnézi kézzel a doki.

Kialakulhat, nekem fél év alatt lett alulműködő, előtte kicsit túlműködött (fogytam, keveset aludtam) pár hónapig.

Újra kéne terheléses mérés mert terhesen lényegesen más a helyzet a cukorral, viszont pont szülés után szokott kialakulni a nőknél a pm probléma és a cukor is, illetve hormonális változások után a pm-t sok orvos nézi direkt ezért. Nálam a fogamzásgátlótól lett alulműködő.

2016. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A székrekedés több éves dolog, volt közben laborom régen sem jelentett sokat. Hát majd kiderül kb 1 óra mire tudok menni orvoshoz meg ki tudja mennyi mikor el tudok menni vérvételre.
2016. máj. 10. 13:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Tökéletes a vérképem. Cukor 4,5, TSH 0,99, a többit fejből nem tudom de bőven határértéken belül van mind.

Csak tudnám akkor mi a bajom...

2016. máj. 11. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!