Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy betegségem van?...

Pajzsmirigy betegségem van? Ezért vagyok kövér? 14L

Figyelt kérdés
Hogyha valami a nyakamnál van, rossz érzés, ha garbó van rajtam olyan mintha fojtogatnának. Mindig azt érzem hogy takony van a torkomban, és ettől muszáj nyelnem. Gyakran előfordul hogy torna órán, hirtelen nagyon dobogni kezd a szívem, olyan érzés mintha félre csúszott volna. Ráadásul kövér is vagyok. Ma összesen 600 kcalt ettem, de semmi változást nem látok tegnap óta. Pajzsmirigy betegségem lehet? És mi a különbség a PM alulműködés és felülműködés között? Kérlek segítsetek!!
2016. máj. 5. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
El kell menni a háziorvoshoz, ő ad beutalót laborba meg pajzsmirigy ultrahangra. Ezekből kiderül, hogy van-e pajzsmirigy betegséged. [link]
2016. máj. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először háziorvoshoz menj, mert az sok minden lehet, túl sokszínű így tünetek alapján pm gondnak.

Egyébként 600kalória kevés, amitől főleg hízol, mert tartalékol a szervezeted. Egy nap alatt pedig nem lesz változás. Fogyni életmódváltással lehet!


A pajzsmirigy gond általában vérvételből derül ki, háziorvostól kell kérni egy tsh-s vérvételt, és egy nyaki ultrahangot.

Ezzel az eredménnyel el kell menni endokrinológushoz, ha van eltérés.


Az alulműködés (nekem az van) székrekedés, testsúlyingadozás (hízás elsősorban, de van akinek 10kg ingadozás is van), fáradtság, hideg kéz és láb, hulló haj, száraz bőr, szem alatti ödéma a jellemzője. Emelkedett a tsh és a koleszterin.

A túlműködésnél fogyás, izzadás, álmatlanság, hasmenés, gyakori hangulatváltozás van. Alacsony, 0 körüli tsh.


Ha gond van, akkor nem érdemes várni az államira, van ahol 1 év körül van a várólista, magándoki a legjobb! Ez nem olcsó, de hamarabb segít.

2016. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!