Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pajzsmirigy alul-vagy...

Ez pajzsmirigy alul-vagy túlműködés lehet?

Figyelt kérdés
A legutóbbi vérvételen a TSHm jóval magasabb volt az átlagnál, úgy tudom, ez az alulműködésre utal. Viszont nem vagyok túlsúlyos (pont hogy nagyon sovány), nagyon izgulékony vagyok, és ha ledőlök pihenni, pár perc és el is alszok, és ez este ugyanígy van. Az ultrahang alapján ,,enyhe pajzsmirigy gyulladás''t észleltek. Végül is...ez pajzsmirigy alul vagy túlműködés?:/
2016. máj. 13. 13:00
 1/8 A kérdező kommentje:

*azt hozzátenném, hogy apukámnak pajzsmirigy alulműködése van. A menstruációm túl korai, illetve a kezemen és a lábamon is rengeteg a szőr. A háziorvosom cinket írt fel.

15-lány

2016. máj. 13. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A magas TSH alulműködést jelent és nem mindegy, hogy mennyi az a jóval magasabb, mert sokan már attól kiakadnak, hogy néhány értékkel magasabb a TSH, nekem a 30-as Tsh egyáltalán nem okozott tüneteket például, nagyjából olyan 20-as értékig biztosan nincsenek tünetek. Elolvasod az összes tünetet és rengeteg van, abból nem mindegyik fog rád passzolni. Egyébként hormont kellene szedned rá és keresni egy endokrinológust.
2016. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul kell igaznak lennie az összes tunetnrk rae. En is alulmukodo vagyok es vekony. A referencia tartomany pedig elavult, a 4es határérték inkább 2 korul van. Az meg, hogy az elsonek 30as tsh nem okozott problemat egyéni érzékenység kerdese. Èn 9-es tshval csak aludni szerettem volna.
2016. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, de azt hiszem a tsh érték kb nyolc körül van, én is mindig fáradt vagyok, egy napot átaludnék egyhuzamban...:/ Remélem amit felírt a dokim (cink) az valahogy segítget.
2016. máj. 17. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Erre nem cink, hanem hormonpótló készítmény kell. Ez házi vagy endo doki?
2016. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Házidoki. Esetleg a korom miatt írhatta fel? Vagy azt kortól függetlenül írhat ki?
2016. máj. 18. 15:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Mármint a hormonpótlót*
2016. máj. 18. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Kortól függetlenül írhat, de legjobb, ha kérsz beutalót endokrinológiára. Vagy esetleg magán úton mész dokihoz.
2016. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!