Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyám lopja a gyógyszerem, és...

Anyám lopja a gyógyszerem, és nem enged orvoshoz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt (hetedikes koromban) pajzsmirigy túlműködésre gyógyszert szedtem, de rosszul állították be az adagomat, és emiatt pajzsmirigy alulműködésem lett. Erre kaptam L-thyroxint, de anya azt mondta, hogy az orvos üzeni, nem kell bevennem, mert majd magától visszaáll az értékem a jó szintre.

Hittem neki, és nem törődtem a dologgal. Innentől kezdve a tanulmányi eredményem vészesen leromlott, híztam 17 kilót, lomhának és butának érzem magam a mindennapokban, a kezem-lábam jéghideg, és még ebben a jó időben is a téli nagykabátomban mentem a suliba, annyira fázok. A menstruációm rendszertelen, későn jött meg.

Viszont megtaláltam a gyógyszeres fiókunkban az L-thyroxint, ami már majdnem elfogyott. Van egy olyan gyanúm, hogy anya szedi az én gyógyszeremet. Szerintetek ez lehetséges? Vagy csak simán paranoiás vagyok? Már kaptam három beutalót endokrinológiára december óta, de mindig "elsikkad" valahogy, hogy menjünk.

Nem tudom elhinni róla, hogy csak azért beszedte volna a gyógyszeremet, hogy lefogyjon... négy éve 88 kg volt, most 56 (173 cm magas), a súlycsökkenést a stresszes munkahelyére fogja. Fizikailag annyit változott még, hogy a szeme nagyon kidülled, ijesztően. És az én türelmes anyumból egy ingerlékeny, kötözködő, folyton üvöltő nő lett.


Elnézést, hogy ilyen hosszú lett. Szóval most megtaláltam a gyógyszert, el is tettem, de nem merem beszedni. 16 évesként van rá lehetőségem, hogy egyedül menjek az orvoshoz, vagy feltétlenül szülő szükséges?



2016. ápr. 13. 08:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve még azt vettem észre magamon, hogy nagyon száraz a bőröm, és az orromnál meg az államnál körömnyi darabokban hámlik, és van, hogy a kezemnél fel is reped.
2016. ápr. 13. 09:00
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez lehet pajzsmirigy alulműködés miatt?
2016. ápr. 13. 09:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Én a helyedben visszatenném és megnézném,hogy fogy-e belőle,gondolom mindig ott tartja. Nézd meg,mikori a gyártási idő,abból megtudod azt is,hogy ő mikor vehette,lehet már rég lejárt,csak nem dobta ki. Te pedig mindenképp menj orvoshoz. Menjen veled felnőtt, azt sajnos nem tudom, szülő kell-e, de szerintem nem.
2016. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
ja igen,és aki egyszer pajzsmirigyes és szednie kell gyógyszert,annak örök életében szednie kell
2016. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát ez nagyon durva sztori, ha beigazolódik a gyanúd.

Szerintem elmehetsz orvoshoz egyedül is és akkor ki fog derülni, hogy mi az igazság.

De mégis, hogy gondolja anyukád, ha így van? Kikombinálta, hogy akkor majd a gyógyszereiddel felpörgeti az anyagcseréjét és attól majd lefogy?! és a te egészséged?! Meg az övé?! szavakat se találok erre...

2016. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen hiszem el, hogy egy szülő ennyire felelőtlen és ostoba legyen, saját magával és a gyerekével szemben is.

Nyugodtan elmehetsz nélküle a rendelésre, vidd a beutalót és az irataidat.

2016. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Visszaraktam, mert attól is félek, hogy észrevenné a hiányát. Ezelőtt is pakoltam már párszor abban a fiókban, de most látom először ezt a gyógyszert, szerintem azért, mert talán inkább magánál tartja. 2018 novemberében fog lejárni. Köszönöm a segítségeteket! Még beszélni fogok a héten a háziorvossal, megkérdezem, hogy mi ennek a menete.


Kíváncsi vagyok, mi lesz, mert ha kiderül, hogy tényleg direkt kavarta el a gyógyszert, akkor nagyon csalódott leszek. Főleg, hogy sokszor mondtam neki, hogy nem érzem jól magamat, tehát tudnia, hogy nem oké, amit csinál. Szerintem jó ötletnek tartotta, és azzal nyugtatta magát, hogy ezzel nekem is csak "jót tesz", mert nem mérgezem magam hormonokkal.

De az az igazság, hogy az epekövem, ezerféle érzékenységem meg aorta-szűkületem mellé nem hiányzik egy kezeletlen pajzsmirigy alulműködés :"D

2016. ápr. 13. 09:33
 8/16 A kérdező kommentje:
*tudnia kellett
2016. ápr. 13. 09:34
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha 2018 novemberig jó, akkor az friss gyártás...
2016. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyanús, hogy igazad van, gondolom azért ne menj dokihoz, mert akkor neki nem lesz kinek a nevére kiíratni a gyógyszert. Esetleg megkérdezheted a háziorvost is,hogy anyád mikor írata fel neked utoljára?! Bár akkor a dokinak is gyanús lesz,hogy mi a pálya. Bár mondhatnád,hogy elvesztetted és nem tudod,ilyen sűrűn lehet-e felíratni. Ha meg bután néz,hogy de hát nem is szokta,akkor lehet,máshonnan szerzi be. Mondjuk arra azért gondolj,hogy 12 éves korod óta felszedtél 17 kilót, de hát nem maradhatsz örökre annyi kiló,mint normálisan 12 évesen. De mindenképp menj dokihoz. Ha igazad lesz, mit fogsz csinálni? Apádnak tudsz szólni erről? Majd írd meg a fejleményeket!
2016. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!