Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lányom 14 éves,6,78 a...

Horváthné Viola kérdése:

A lányom 14 éves,6,78 a TSH-ja. Meg kell kezdeni a gyógyszeres kezelését?

Figyelt kérdés

#pajzsmirigy #alulműködő
2016. máj. 17. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom, igen. De ez egy nagyon kicsi, jelentéktelen eltérés, tüneteket sem okoz, úgyhogy nem érdemes rettegni. Lehet, hogy egy nagyon pici adag gyógyszert kell szednie naponta, de előbb úgyis kiderítik, hogy mi az ok és akkor azt kezelik, vagy akár spontán is rendeződhet.
2016. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Keress egy jó endokrinológust neki, és ha az orvos azt mondja, akkor IGEN.


34 vagyok, és a 3-as (2,89) tsh-ra azt mondta az orvos, hogy maximum egy 60évesnek jó érték ez, hiában van ref.értéken belül.

2016. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 17. 10:12
 4/11 anonim ***** válasza:
2 A referencia tartomány nem valami hülyeség, amit véletlen odaírnak. Az értéked jó, de vannak olyan szituációk, amikor igyekeznek lejjebb vinni a tsh-t.
2016. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először kell egy pajzsmirigy UH és utána endokrinológus (állami ellátnál hosszú a várólista sajnos, nekem majdnem 1 év lett volna, a magán orvos 4hónap alatt rendbetett). Ő csináltat még egy vérvételt.

Alulműködése van, hormonális változások (pubertáskor kezdete, vége után, nekem a vége után lett 20 évesen, 9,6os TSH-val derült ki, benne vagyok a témában) környékén könnyebben alakul ki.

Normális orvos leviszi, mert még a referencia értéken belül sem jó (az gyerekektől idősekig mindenkire van, a szakorvos tudja hogy a kornak megfelelően mennyinek kell lennie), 2körül kell lennie amúgy. Különben eltelik 2hónap vagy 2 év és csúnyán leromolhat: hirtelen 10+ kg hízás és ez folyamatosan ingadozik majd, fáradt lesz borzasztóan (12-14órás alvás után is), hajhullás, folyamatos hideg kéz-láb, szívritmuszavar, csontritkulás idő előtt.

Egyébként ettől a gyógyszeres kezeléstől nem kell félni, anyukám is félt, de amit adnak az tökéletesen megegyezik azzal amit a mi szervezetünk nem termel meg. Reggel kell éhgyomorra vízzel bevenni és fél óráig nem lehet enni (inni csak vizet lehet) egyébként semmi másban nem befolyásoló.

2016. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kimerítő és érthető válasz volt! Sajnos hízni hízott az elmúlt időszakban, de eddig ezt sajnos nem tudtuk minek tulajdonítani.
2016. máj. 17. 12:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor az attól van, lelassul az anyagcsere, akár székrekedése is lehet. Nekem is volt 4kg+székrekedés hiába ettem megfelelően, nem tudtam honnan ered a gond, fáradt voltam, bármikor el tudtam aludni, kezem lábam hideg volt, hullott a hajam. Gondoltam tavaszi fáradtság... Sajnos nem. Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan!
2016. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, adott esetben élni fogok vele!
2016. máj. 17. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
A referencia tartomány 4ig jo, de ebbe a 80 evesek is bele tartoznak. Normalis orvosok 2-ig tartjak okesnak fiatal noknel. Tehat igen, el kell kezdeni. Egyéni erzekenysegrol is lehet szo, hiaba van rendben papiron minden.
2016. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: anti tpo-t is nezetnek. Ha az sincs a helyèn hadhimoto-t jelent, ilyrnkor nem szabad jódozott dolgokat enni. Csak tsh ertekbol nem lehet normális diagnozist felallitani, csak ezt sok allami doki elfelejti.
2016. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!