Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jogában áll egy pszichológusna...

Str07 kérdése:

Jogában áll egy pszichológusnak gyógyszeres behatás alatt lévő betegnél meg állapítani a depresszió mértékét?

Figyelt kérdés
2016. febr. 26. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.

Miért és milyen gyógyszer behatása alatt van?

Ha elmesélnéd a konkrét esetet, akkor lehet hogy tudnék válaszolni.

2016. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm édesanyja be került egy Pszichiátriai intézetbe ahol olyan gyógyszerekkel kezeleik amik emlékezet kiesést sírógörcsöt okoznak..arra hivatkozva hogy be kell állítani a gyógyszereket..amíg nem szedett semmit egy életvidám asszony volt némi lelki problémával...most meg ugy kezelik mintha valami nagyon súlyos pszihologiai problémája lenne...azt nem értem hogy hogy lehetséges meg állapítani egy letompotot be gyogyszerezet embernél a depresszió súlyosságát vagy hogy egyáltalán van e ehhez joguk
2016. febr. 26. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát pszichiátriai intézetbe nem kerülnek csak úgy be az emberek. Ezt csak onnan tudom, hogy sajnos az én anyukám is beteg, de többszöri öngyilkossági kísérlet és dührohamok után sem utalták be. Ezért elképzelhetőnek tartom, hogy a diagnózis felállítását jelentősen befolyásolta volna a gyógyszerek mellékhatása.

Van annak valami vonzata, hogy kikiáltották súlyos depressziósnak? Mert ha csak ráírják egy papírra, akkor szerintem ez nem gond.

A kezelő orvosnak joga van diagnózist felállítani saját belátása szerint, de a betegnek joga van kikérni egy másik orvos véleményét is, és az alapján megválasztani a kezelést. Szerintem ez ügyben először az intézmény vezetőségét kell megkérdezni, és kérvényezni egy második orvosi véleményt.

2016. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat, butaságot írtam. Azt akartam írni, hogy elképzelhetőnek tartom, hogy a gyógyszerek mellékhatása nem befolyásolta jelentős mértékben a diagnózis felállítását.
2016. febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!