Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet rákos az ember?

Hogyan lehet rákos az ember?

Figyelt kérdés
Engem mindig is érdekelt, hogyan kapja el a rákot az ember. Én már sokszor találkoztam olyan emberrel, aki életében nem ivott alkoholt, nem szívott el egy szál cigit sem, és viszonylag egészségesen élt, mégis rákos lett. Ugyanakkor ennek az ellenpólusa (ergo az egészségtelen életmódod folytató ember) ritkán vagy soha nem lett rákos. Egyáltalán mi befolyásolhatja a rák kialakulását? Közre játszhatnak-e benne a lelki és pszichikai tényezők? Pl. ha valaki sokat aggódik, idegeskedik, stresszel szinte minden nap.
2016. máj. 17. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nagyrészt genetika
2016. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan közrejátszik a lelki és pszichikai állapot is. Általánosságban mint majdnem minden komolyabb betegségnél!

Ha sokat stresszel az ember ,idegeskedik hamarabb kialakulhat.


Olyan mint mikor a hipochonder addig képzeleg a betegségről míg az be nem teljesül.


Sőt, általában akiknél már kialakul a rák ,de pozitívan állnak a dolgokhoz ("Már csak azért is megfogok gyógyulni") azok nagy sikerrel le is küzdik! Persze nyilván ehhez a kezelés is kell ,nem elég önmagában a gondolkodás mód.

2016. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A rák nem fertőző betegség, ezért elkapni sem lehet.
2016. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez sok tényezőn múlik, az öröklődésen is, azon, is hogy dohányzol-e, vagy még milyen káros hatások érnek.
2016. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Ismertem olyan embert, aki több, mint 40 évig dohányzott és 70 évesen tette le a cigit, mégsem lett semmi komolyabb baja. Ellenben tudok olyanról is, hogy az illető kb 40 éves koráig nem ivott, nem is dohányzott és aránylag kiegyensúlyozott életet élt, mégis rákot diagnosztizáltak nála. Tehát - ahogy az előző válaszokból is látszik - a rák lehet örökletes tulajdonság is, de gyakorlatilag bárkinél bármikor előfordulhat.

Valahol azt olvastam, hogy egy ember szervezetében egy időben több rákos sejt is kifejlődhet, de ezeket az immunrendszer igyekszik ártalmatlanítani. Az más kérdés hogy ez kinél milyen hatékonysággal történik.

2016. máj. 22. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valahol azt olvastam, hogy egy ember szervezetében egy időben több rákos sejt is kifejlődhet, de ezeket az immunrendszer igyekszik ártalmatlanítani"


Ez teljes mértékben így van! A rákos sejtek szaporodnak a szervezetben. viszont mivel az immunrendszered termel elég cannobinol-t /CBN/ (vagy cannaboid-ot /THC/ ,hirtelen összekevertem a kettőt)!


Ezért is van az ,hogy általában a teljes tisztaságú ORVOSI marihuana-t ajánlják az orvosik is (nyilván más pozitívuma is van -fájdalomcsillapítás,hányingernyugtatás... amellett a néhány negatív hatása is mellett)!

2016. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6


Ez is egy megoldás de ott van még a Double Helix Water is. Állítólag jelenleg az a leghatékonyabb gyógymód a rákra.

2016. jún. 4. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!