Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy bajban vagyok? ". Valaki...

Mlrkl kérdése:

Nagy bajban vagyok? ". Valaki ráismer a tünetekre? "

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem vagyok egyszerű eset, de kérlek titeket, hogy segítsetek.

Az első számú problémám, amiért az oldal olvasóihoz fordulok, hogy nem vagyok hajlandó orvoshoz járni.

A második: valaki ráismer a tünetekre?

# erős fejfájás, hányinger, szédülés, székletzavar (hasmenés/szorulás), ugráló pulzus és vérnyomás (nagy számokban eltérő értékek egy nap alatt), görcsös hasfájás, fáradékonyság, étvágytalanság


Mielőtt elítélnétek, hogy miért nem járok orvoshoz: voltam + családi problémák miatt.


A családomban szinte minden felmenőm rákos vagy cukorbeteg volt.


Köszi a segítséget: 19/L



2016. máj. 21. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Én Sem vagyok orvos párti, de azért egy vérkép sok mindent megmutat amit másképp nem tudsz megállapítani.

Igen a tapasztalat szerint van amikor maga az orvos meg Sem nézi, de ha van ismerős a laborban vagy hasonló helyen, az tud segítei.

A családban és baráti körben is Volt olyan ahol meg Sem nézték a papírokat.

2016. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy nem akarsz tudomást venni arról hogy örökölhettél bizonyos betegségeket, még nem fog eltűnni az életedből. Sőt, azzal hogy nem fordulsz orvoshoz és külön stresszelsz rajta, csak rosszabb lesz.


Ha pedig bármilyen komolyabb betegség miatt érintett lennél, az lenne az érdeked hogy minél előbb diagnosztizálják, és elkezdjék a kezelését. Így is, úgy is mind maghalunk, csak nem mindegy hogy gyorsan vagy lassan, keveset vagy sokat szenvedve. Ha nem hagyod hogy segítsenek, saját magadtól veszed el az esélyt.


Ha pedig semmi komoly, akkor is megnyugodnál.

És legfőképpen: egészségügyi problémákat nem szabad egy anonim oldalon "kezeltetni". Soha nem tudhatod hogy ki mit és milyen célból ír le, segít-e vagy ártani fog.

2016. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Összességében én stresszre (pánikbetegség) tippelnék... Még az ok is meg lenne: családi problémák már ez önmagában elég, félelem a betegségektől (rákos mindenki)

Na most első és leglényegesebb, a rák nem öröklődik! Ezt vésd az eszedbe! Tehát valaki nem azért lesz rákos, mert a felmenői között volt rákos megbetegedés!

Szóval én azt javaslom, kezdj el tudatosan élni. Pl.: naponta igyál meg reggelente egy pohár citromos (nem citromlés) amibe belereszelsz gyömbért (ez nagyon jó hányingerre, illetve refluxra is). Vegyél normafloret és csinálj végig egy kúrát (mondjuk 2 hétig idd). Sétálj, minden este.

És a legnehezebb: kerüld a stresszt!

Ugyan egy vérkép tényleg nem ártana, de mivel írtad, hogy nem mész orvoshoz, azért nem is azt tanácsoltam.

Esetleg egy jó kineziológust felkereshetnél, Ő nem orvos, viszont sokat segíthet.

2016. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ORVOS ! ORVOS ! ORVOS! ... nincs mese, ezt meg kell lépned!
2016. máj. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A rák nem öröklődik, csak a hajlam. Ha egészségesen élsz, nem dohányzol meg ilyenek, akkor jó eséllyel "felülírod" a hajlamot.

Mióta vannak ezek a tünetek? Nekem akkor vannak ilyenek, ha valamin nagyon stresszelek.

2016. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a stressztől lehet, amit az okoz, hogy betegnek gondolod magad, miközben lehet, hogy semmi valódi betegséged sincs, de ezt csak egy alapos kivizsgálás után lehetne megállípítani biztonságosan. Akkor meg is nyugodnál, fellélegeznél és elmúlnak a pszichoszomatikus panaszaid. Ezek nagyon is valódi panaszok, mielőtt bárkit is győzködni kezdenél. Ez teljesen világos, de attól van, hogy nem ellenőrződ az állapotod szakember segítségével és ez mélységes feszültséget okoz benned. Egy labor lelet és egy gyakorlott orvos mindenre megadná a választ.


Ne ess kétségbe, kérdezd meg olyantól, mi lehet a baj, aki ellenőrizni tudja a szervezeted egészségügyi paramétereit vizsgálattal és kielemzi, azután ha kell akkor segítséget nyújt.


Így depresszióra és pánikbetegségre gyanakszom, de ezt csak orvos tudja igazolni vagy megcáfolni.

2016. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem hiszek a hajlam öröklésében sem. Hol azt publikálják az orvoskutatók, hogy vírus okozza (lásd HPV), hol azt publikálják, hogy a nap (lásd bőrrák), hol azt publikálják, hogy egy bizonyos gomba..., hol a stresszre, mai életvitelre fogják (egyébként szerintem is ez áll az igazsághoz a legközelebb, mert a stressz csökkenti az immunrendszert) és ezeknek semmi köze a hajlamhoz!

Egy biztos a rákos sejtek mindenkiben ott vannak csak egy egészséges immunrendszerű ember védekező rendszere felismeri és elpusztítja, nem hagyja, hogy elburjánozzon. És azzal a rákos emberrel mi van, akinek a felmenői között (dédszülői szintig) nem volt rákos?

Szóval az immunrendszer a kulcsszó... amire vigyázni kell.

2016. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7-es!

Tanultál daganatbiológiát? Vagy mi ez a határozott nem úgy van és kész mentalizmus? Képzeld, bizonyos daganatokat vírusok okoznak. Ilyen vírus a HPV, a Hepatitis B, az Epstein-Barr vírus stb. Ezek nem feltétlenül okoznak mindenkiben daganatot, viszont, ha képes integrálódni, akkor ált. igen. És ez nem ilyen meg olyan hajlam, hanem véletlenek.

A genetikai hajlamról annyit, hogy az is bizonyított, főleg a kromoszóma rendellenességek, lánctörések kapcsán.pl.philadelphia-kromoszóma.

És egyébiránt a cukorbetegség is örökölhető, bizonyos MHC HLA gének miatt. Szóval kérdező, érdemes lenne mégis orvoshoz fordulni, ugyanis a cukorbetegségbe is bele lehet halni ->hypoglikémiás kóma.

2016. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van ahogy az utolsó írta!
2016. máj. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Voltam orvosnál és cukorbetegséget állapítottak meg nálam.

Szóval teljesen át kell alakítanom az étrendemet.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a tippeket és a biztatást. :)

2016. máj. 24. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!