Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyirokcsomó daganatom van?

Nyirokcsomó daganatom van?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. A jobboldali nyirokcsomóm meg van duzzadva. Ha megnyomom most puhának nem lehet nevezni. Ha erősen nyomom akkor fáj amúgy észre se veszem nem is érzem. Rosszfogam nincs csak fogszabalyzom. Tegnap napszúrást kaptam kicsit fajt a fejem bar nem tudom mi az összefüggés. Egy évben kb.1x vagyok beteg. A csomó kb.1 cm nem nagyobb Max kissebb. De semmi egyéb izzadás meg ilyen tünet nincs. Ez majd elmúlik? Vagy rak?
2016. máj. 22. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Állandóan ott van az a nyirokcsomó, vagy csak most jött ki?

Ha most jött csak ki, akkor valószínűleg valamilyen fertőzés-gyulladás zajlik a szervezetedben és ilyenkor természetes dolog, ha megnagyobbodik és az is, ha fáj.

Nekem évek óta több nyirokcsomóm van végig a nyakam mentén, mind a két oldalon. Nagyon sok van. Végigmentem egy teljes kivizsgáláson, ez autoimmun betegséget állapítottak meg.

Szóval nem kell egyből a rákra gondolni!

2016. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Ennek semmi köze a rákhoz :)

Feküdj le, filmezz, pihenj, főzz le egy forró teát aztán jónapot.

Bár ha napszúrásod van inkább sok vizet igyál.

2016. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem figyeltem. Csak ma kínomban nyomkodtam a nyakam. Max.1cm. Ha erősen megnyomom kicsit faj.
2016. máj. 22. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Mármint a manduládra gondolsz? Mert nyirokcsomó az egy rakat van a testben.

Ne törődj a manduláddal, néha megnő, néha annyira kicsi, hogy szinte eltűnik. Az oka sokféle, de csak azt mutatja, hogy dolgozik. Nem vagy rákos.

2016. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az alkapcsom alatt van.
2016. máj. 22. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van állkapocs alatt nyirokcsomó, szerintem mindenkinek van, ne nyomkodd, mert begyullad.

Ha valóban duzzadt, akkor mutasd meg a háziorvosnak.

2016. máj. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Be van duzzadva. De állkapocs alatt nem kéne lenni? Baj van akkor?
2016. máj. 23. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Végig az állkapcsod alatt vannak nyirokcsomók, a nyakad mentén is vannak, sőt, a hónaljadnál, a hasadban, a lágyékrésznél is, amik egy fertőzés-gyulladás hatására megduzzadnak és fájhatnak.
2016. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!