Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan erőltessek magamra...

Hogyan erőltessek magamra önuralmat gyomortükrözés alatt?

Figyelt kérdés
Ez lesz a 4.gyomortükrözésem kb.10év alatt,nagyon félek ,mert a 3.alkalommal nem sikerült,nem tudtam együttműködni 😞

2016. máj. 24. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár gyomortükrözésen nem voltam, és remélem soha nem leszek, de volt nekem is kellemetlen szitum, aminél úgy éreztem, hogy ha nem szedem össze magam, úgyis csak én iszom meg a levét. Én a szájpadlásom érintésére vagyok nagyon érzékeny, és öklendezek ha már csak ránéznek.

A fogröntgennél volt az, hogy a filmet fel kellett nyomnom a szájpadlásra, de annak is a leghátsó részére, szinte már a torkomra. Tudtam, hogy meg kell tennem, mert addig nem tudunk tovább lépni. Azért nagyban közre játszott a röntgen orvos türelme és együttműködése is, mert mikor már sokadszorra akarta a számba dugni, nagyon szépe elmondta hogyan lélegezzek, és próbált nyugtatni. Nekem már taknyom nyálam folyt, de annyira aranyos volt a nő, hogy már csak miatta is megtettem, mert az ő idejét és idegeit húztam leginkább.

Ezen kívül próbáltam megértetni magammal, hogy nem tart sokáig, és nem fogok belehalni, és csak addig rossz míg oda rakom. És tényleg így is volt, miután végre nem köptem ki a filmet, igyekeztem egyenletesen lélegezni és a gondolataimat elterelni amíg a nő gyors ütemben lefotózott. De mondom, itt nagy szerepe volt az ő segítőkészségének is. De segíthetett volna bárhogy, ha én tovább tiltakozok, szóval valahogy próbáld meg kikapcsolni magad, és tedd azt amit mondanak. Tudom hogy az én esetem koránt sem olyan kellemetlen, mint a gyomortükrözés, de valahogy szerintem a hozzáállás hasonló.

2016. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elhiszem,hogy valakinek még egy ilyen vizsgálat is nehéz...én fogorvost gond nélkül viselem,de pl.mikor kiszedték a torokmanduláim az iszonyú volt.Szóltam is előtte a vizsgálaton az orvosnak,hogy nagyon öklendezős vagyok ,megkocogtatta a hátsó fogam, és mivel kibírtam azt mondta nem vagyok öklendezős.Na,de ennél a gyomortükrözésnél lemegy az a kemény cső...pff
2016. máj. 24. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Értem és írtam is, hogy tudom ,hogy van különbség a két eljárás között. Csak arra próbáltalak biztatni, hogy próbálj meg együttműködőbb lenni, mert magadat is tovább kínzod ha nem leszel túl rajta. Sok erőt és kitartást kívánok!
2016. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szamo77db ***** válasza:
Egyszer nekem is volt részem benne. Nagyon kellemetlen volt, végig ordítottak rám, hogy ne öklendezzek. Hát, igen, ha rendesen lefújták volna a garatomat Lidocainnal, akkor nem éreztem volna az egészből semmit. 1 év múlva kellett volna visszamennem kontrollra, de eszem ágában sem volt. Refluxom van, a háziorvosom írt fel rá gyógyszert, ha meg ég a gyomrom, elszopogatok egy Rennie antacidumot, ami szünteti az égést. A vizsgálatra visszatérve az bosszant a legjobban, hogy sajnálták tőlem a Lidocaint. 1 dózist nyomtak a nyelvemre és kész. Nekem helyi érzéstelenítésben vették ki a mandulám és semmit nem éreztem az egészből. Ha rendesen lefújják a garatot, akkor azt az átkozott endoszkópot is simán le tudják vezetni! Próbálj majd egyenletesen lélegezni, jól beszívni a levegőt és lassan engedni ki. Ennek nyugtató hatása van. Jógáztam 3 évig, onnan tudom.
2016. máj. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Refluxom az van nekem is,most nem fáj a gyomrom vagy ilyesmi,de mivel a levett vér 80%os lisztérzékenységet mutat muszáj lesz a mintavétel miatt lenyelnrm a csövet :(
2016. máj. 25. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:

1. és 3. voltam. Ma vagyok túl egy gyors műtéten, és rájöttem, hogy a hozzáállás sokat jelent oda vissza. Ha üvöltöznek veled azzal ők sem segítenek, maguknak sem.

Én ma nagyon laza voltam, és ezt nagyon jó néven vették az orvosok is és a segédek is. Szinte elpoénkodtuk az egészet, és ők sem akartak velem kicseszi. Mert ugyanis sokszor van az is, hogy már csak azért is szívatnak. Ezt tapasztalatból tudom, meg mert a sógornőm műtős, és ő is mesélt már cifrákat.

Talán meg kéne próbálnod nyitottabban fordulni feléjük, és elmondani az elején, hogy tudod magadról, hogy te az az ellenkezős típus vagy, de sokat segítenének neked is és maguknak is, ha türelmesebbek lennének, és elmondanák hogyan tudsz a legjobban együttműködni.

Amikor volt az az ominózus fogröntgenem, én már az elején mielőtt hozzám ért volna a röntgenorvos, mondtam neki kissé viccesen, hogy "én nagyon hányós vagyok ám!!" és onnantól ő is segítőkészebb volt.

Mondd meg nekik, hogy sütsz nenkik egy dobostortát, ha nem sajnálják a lidokaint. :-)

2016. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!