Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van e olyan ismert betegség,...

Van e olyan ismert betegség, ami folyamatos székürítési és derékfájás a tünete?

Figyelt kérdés
A többszöri véreredmény szerint gyulladás nincs a szervezetben. Csak az évek óta gyenge, fájós derék, és az állandó székürítési inger. Végbéltükrözés eredménye negatív.

2016. máj. 28. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nő vagy?

Nincs valami nőgyógyászati problémád? Ciszta, endometriózis?

2016. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem gondoltam hogy fontos lehet, férfi. Tavaly a gerincet MR-ezték, az eredmény ott is negatív. Nem találok olyan orvost, aki úgy utalna MR vizsgálatra, hogy a belső szerveimet nézzék. Senki nem vonja össze ezt a két tünetet.

Régebben olvastam valahol, hogy a medencében hátul, lehet olyan daganat, ami három féle sejtből áll. Az egyik a prosztata, a másik mintha máj lett volna, és a harmadikra már egyáltalán nem emlékszem. Ennek a daganatnak a nevére lenne szükségem. A rákos daganatok egyik fajtája volt, de már nem emlékszem hogy hol olvastam róla.

2016. máj. 28. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Hasi UH-on voltál? Az nem mutatott semmit? Arra a háziorvos is adhat beutalót.

Milyen gyakori az ürítés?

Derékfájást önmagában vizsgáltál? Tehát, mint mozgásszervi problémát?

2016. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És már évek óta a lábaim is fájnak, a fájdalom a medencéből indul ki, és már a lábszáram is fáj, Éjszakánként keveset tudok ez miatt aludni.
2016. máj. 28. 21:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam,3 éve. 12 millis epekövet vettek ki belőlem, más problémát nem találtak. A panaszaim azóta egyre erősebbek.
2016. máj. 28. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz lehet. Szerintem keress más orvos, akár magán úton is.

Nálunk is voltak olyan betegség a családban, amire 8 év után jöttek rá. Persze szegény beteget sok orvos simán hülyének nézte, meg konkrétan megmondták neki, hogy biztos semmi baja csak beképzelni magának. Egyébként nem volt olyan komoly, mármint nem halálos vagy visszafordíthatatlan, csak amíg nem kezelték, addig megkeserítette a beteg életét a sok tünet, meg idővel visszafordíthatatlan elváltozásokat is okozhatott volna.

Neki úgy derült ki, hogy egy nagyon rendes, kedves orvoshoz került, aki elhatározta, hogy mindenképpen a végére jár a dolognak, és egyébként mint orvos is nagyon jó volt, mert pont az volt a baja, amire ő a legelső pillanatban gondolt.

Szóval keress másik orvost és kitartás.

2016. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már voltam évekkel ezelőtt az Ormos intézetben is. Ott azt mondta a ferdeszemü hogy alulról a második csigolyám nincs rendesen kifejlődve. De ezt az MR vizsgálat nem támasztotta alá. A szerint, még sérvem sincs. Azért gondolom, hogy a medencecsont, és a végbél között lehet daganat. És ez gyerekkoromban úgy kezdődött, hogy görcsösen fájt az alhasam. Soha nem tudtam több percen keresztül hajuló munkát végezni, és folyton a WC-n ülök. A WC-hez jobban kötődök mint a ruháimhoz, vagy az ágyhoz. De még a tányérnál is.
2016. máj. 28. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy daganat, az ennyi idő alatt már kiderült volna. De mindenképpen a végére kell járni.

Azért fura, hogy semmi ötletük sincs az orvosoknak, ilyen konkrét tünetek mellett.

2016. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a daganat csak akkor fejlődik, ha a körülmények okot adnak rá. De én már mindent elkövettem, Hogy szervezetem ne ápolja a daganatot. Nem biztos, hogy daganat, lehet csak valami kötőszövet rendellenes fejlődése (örökség). Pl. a végbél nem tapad megfelelően a helyére, ez okozhat a környező izmokban olyan összehúzódást, ami fájdalomhoz vezet. A derekam általában úgy fáj, mint mikor a csukóban inhüvelygyulladás van. Tehát szúró, égető fájdalomról van szó.
2016. máj. 28. 22:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként édesanyámnak is ugyan ilyen a dereka. Amióta az eszemet tudom, azóta tekereg úgy mint én, és most már alig bír menni. Ő is egész életében orvosról orvosra járt, most is kórházban fekszik trombózissal. De az orvosok sehogy sem kötik össze a trombózist az évtizedekig tartó szenvedéssel. Végül is ezért szeretném kideríteni, hogy mi lehet ez.
2016. máj. 28. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!