Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utalhat szívproblémára?...

Utalhat szívproblémára? Aggódok 18f

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, elméletileg teljesen egészséges. Sportos testalkatom van, hobbi szinten edzek, nem dohányzom nem eszek sok szemét kaját stb. Gyerekkoromban asztmás voltam, de kb 6 éve nem szedek gyógyszert és soha nem volt rohamom. Az tény, hogy az atlagnál jobban aggódom az egészségemért, régebben kb hipohonder voltam szinte, ma már nem vészesen, de hajlamos vagyok stresszelni, bármin.

Szóval a lényeg h 5 napja kb kezdődött tompán zsibbadni a karom, két napja ez csaknem állandóvá vált. Leginkább a könyököm fölött és enyhén az alkarban érzem. Valamint tompa nyomást érzek /nem folyamatosan/ a hátam bal felső részénél, azaz a bal melllasom hatoldalán úgymond. Ritkán érzek egy-egy pillantra nem túl erős szúrást a szívem tájékán, de ilyesmi elő-elő fordul néhanapján kb 4 vagy több éve is, csak mivel eddig nem voltak plusz tünetek, nem foglalkoztam ezzel.


Tudom h a stressz is okozhat dolgokat, meg infarktusra minimális esély van elvileg, de ilyen konkrét tünetek mitől lehetnek? Aggódom, mint bármi máson, nem tudom mennyire van rá okom. Fizikai terhelésre egyébként nem lett rosszabb, sőt igazából nem is éreztem semmit azalatt. Pl szombaton volt egy 12 kmes túrám tegnap 60, 200, ma meg 400 méter futást mértünk fel, aránylag jók lettek.

Bocs h hosszúra sikerült, de gondoltam jobb ha mindent részletezek



2016. máj. 31. 18:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt h a családomban senkinek sincs szívbetegsége, magas vérnyomásra viszont sokan szednek gyógyszert, de mind 50 fölötti. Meg ha ez fontos, koraszülött voltam, így mindenre kivizsgáltak, és anno csak a tüdőmre panaszkodtak, de azzal se volt komoly baj, a szívemmel meg semmi. Na befogtam :D
2016. máj. 31. 18:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez lehet gerincprobléma is, menj el a háziorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdődet és ad beutalót teumatológiára ha szükséges.
2016. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. jún. 1. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!