Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Utalhat cukorbetegségre?

Utalhat cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy jó ideje húzódik ez a dolog velem. Mikor még nem tértem át az egészségesEBB alapanyagokból készült ételek fogyasztására, szinte minden étkezés után 'elájultam'. (olyan hatalmas álmosság jön rám, hogy ha nincs lehetőségem ledőlni vhova feszült, ingerült vagyok.) Mostanra már csak 'néha'fordul ez elő, és leginkább csak főtt ételek után. Ebben az az érdekes, hogy páromnak sosincs hasonló panasza, pedig ugyanazt esszük!! (Ezt csak azért írtam le, mert a kolléganőm azt mondta, hogy ez egy természetes reakció, ha sok cukrot fogyaszt az ember. Ez oké, de akkor a páromnak miért nincs hasonló baja?) Ezért gyanakodok arra, hogy lehetséges, hogy cukorbeteg vagyok?! Épp túl vagyok egy ilyen 15 perces' pihenőn', párom felkeltett és azóta tiszta idegbeteg vagyok, próbálom leplezni, elfolytani de nem megy. A háziorvosomnak már pedzegettem kb. 6 hónappal ezelőtt. Az a baj, hogy nővérem anno annyi minden hülyeséggel eljárt hozzá (es mindig kiderült, hogy semmi baja....), hogy csak annyit mondott, ne kezdjem azt amit tesóm. Mondogattam neki, hogy tényleg stb. de rám sem bagózott. hétfőn megyek hozzá újra megalázkodni.

Ezek utalhatnak cukorbetegségre? Nem akarok addig elmenni ezzel újra a dokihoz míg vki nem írja le, hogy igen... Nem akkarok égőzni, hogy én is minden "aprósággal" eljárok.


2016. ápr. 19. 18:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Utalhat, bár inkább inzulinrezisztenciára, tehát van elég inzulin a szervezetedben, de mégsem tud hasznosulni, így a bevitt rengeteg szénhidráttól bekómál a szervezeted.

Egyrészt próbálj még inkább diétázni, nekem ez sokat segített, másrészt sportolj lehetőleg minél többet.

Doki terén meg nincs más esetleg a környéken? Mert megteheted, hogy máshoz menj, ha az a debil nem lát el rendesen.

Egyébként egy beutaló kell a kivizsgáláshoz terheléses vércukormérésre, abból kiderül minden.

2016. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!