Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudnátok mondani olyan dolgoka...

Tudnátok mondani olyan dolgokat amik segítenek felülni egy embernek az agyvérzésből?

Figyelt kérdés
A nagybátyám ágyvérzést kapott (ő 38 én 14 éves vagyok)és nagyon szeretem és nagyon szeretnék neki segíteni!!A mamám és az anyukám mindennap mennek őt meglátogatni de most már 3. napja nem nagyon reagál semmire. Engem nem engednek be pedig én tudom hogy erre fel vagyok készülve. És kérlek mondtok tapasztalatokat esetleg valamit amivel segíthetném a felépülését.Előre is köszönöm!

#agyvérzés;felépülés;tapasztalatok;kórház;betegség;segítség
2016. jún. 3. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
nagyon fiatalon kapott agyvérzést a nagybátyád. Sajnos egyelőre semmit nem tudsz tenni, az orvosokra kell biznod a kezelését, és mivel kiskoru vagy, nem valoszinu hogy be fognak engedni látogatni. Ha elég erős a nagybátyád szervezete és időben orvoshoz jutott (ez szinte biztos annak alapján amit irtál), akkor akár majdnem száz százalékosra is felépülhet. De ebben Te nem tudsz segiteni egyelőre, a kórházban az orvosokra kell bizni. Amikor majd hazakerül, akkor már tudsz neki segiteni majd. Hónapokig tarthat a teljes felépülése, pár hétig mindenképpen kórházi kezelésre kell számitani.
2016. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Ilyenkor a legtöbb, amit tudsz tenni, hogy elmondod a szüleidnek, hogy mit szeretnél, hogyan látod a dolgokat és miért fontos neked bejutnod a nagybátyádhoz. Ha ezt megértik és sikerül mellette legyél, akkor pedig leginkább a jelenléted a fontos. Érdemes az ágya mellett lenni, átmasszírozni a testét, főleg a fejét, nyakát és vállait. Beszélni hozzá, főleg pozitív dolgokról, emlékekről, napi dolgokról, jövőről, még ha nem tud reagálni akkor is.

Sírással, bánkódással, szomorkodással, sopánkodással nem segítünk, kicsit sem. Bármennyire nehéz, de ezeket hagyjuk a kórtermen, vagy a szóban kívül!


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!