Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan győzzem le a pánikbeteg...

Meechy Darko kérdése:

Hogyan győzzem le a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok a pánikrohamaim szeptember környékén kezdődtek mikor a szüleim váltak voltam a háziorvosnánál és beutaltak egy gyermekpszichiátriára szóval pszichológushoz kezdtem járni ami segített is, közben a családi dolgaim is kezdtek megoldódni és egyre jobban éreztem magam decembertől kb. márciusig szinte semmi bajom nem volt már havonta jártam pszichológushoz, de mostanában visszatértek a rohamok és megint hetente járok legfőbb keppen a szívrohamtól kezdtem el rettegni sokszor éreztem hogy gyorsan ver a szívem fáj a bal karom járkálok és félek, de voltam már EKG-n is azt mondták teljesen normális, makk egészséges vagyok a vérnyomásom is jó, de ettől független még mindig félek és szinte minden nap úgy kelek fel, hogy félek a haláltól és az én koromban élveznem kéne az életet, de mar lassan nincs is kedvem eljárni itthonról és a barátaimmal lenni, mert félek hogy rosszul leszek nem szeretném ha így kélne leélnem az életem örülnék, ha valaki aki már átélte ezt vagy járt már hasonló cipőben tudna nekem segíteni.

2016. jún. 18. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy enyhe nyugtatóra lenne szükséged, és napi szintű sportra.
2016. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
www.lelkititkaink.hu/panik_szorongas_csokkentes.html
2016. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én átéltem már, és meggyógyultam gyógyszerek és pszichológus nélkül. A pánik a biztonságérzet megszűnése és az elveszés érzése miatt keletkezik. Amikor az életünkben elmozdulnak a biztos pontok, és kiszolgáltatottnak kezdjük magunkat érezni, és hozzá még szellemileg túlterhelődünk, könnyen pánik-szorongás lehet úrrá rajtunk. Ezeket a tüneteket a lelki változások idézik elő, amelyek nyilván megváltoztatják az agy kémiáját is, de mivel a gyökér probléma lelki téren van, ezért azt ott is kell kezelni. Gyógyszerre csak addig lehet szükség, amíg nem tudjuk magunkban megtalálni az elvesztett biztonság érzetet. Ha a lelki működésünk helyreállt, akkor az agy kémiája is újra megfelelően működik, és nincs szükség gyógyszerre.

A biztonság érzet megszerzéséhez szükség van bizalomra, ami a félelem ellentéte. Ebben az állapotban az ember úgy érzi, valami fenyegető, végzetes dolog közeledik, de ami a jó hír az az, hogy EZ NEM IGAZ! CSAK ÚGY ÉRZEM! El kell hinnem azt, hogy minden rendben van, és bíznom kell abban, hogy így jó minden ahogy van, és ha most nem is ad okot bizakodásra a helyzetem, mégis hinni, remélni kell, hogy jó kezekben van a sorsom, van Aki irányítja, és vigyáz rám! Csak bízzam rá magam, és megoldódnak a gondjaim.

És ha jön a pánik? Tedd fel ezt a kérdést: >Na és mi van akkor?< Tapasztalni fogod magadon az ilyenkor szokásos tüneteket, de ahogy jött, úgy el is megy! Nem tud ártani neked! EZT SAJÁT TAPASZTALATBÓL MONDOM!

Garfield, az aranyos macska azt monda egyszer: "A szellemek nem tudnak bántani, csak elérik azt, hogy magadtól sérülj meg!"

Minél többször ilyen közönyösen állsz hozzá, nem veszed komolyan az ál-fenyegetést, annál hamarabb fog teljesen megszűnni!


Én teljes szívemből kívánom, hogy mielőbb úrrá tudj lenni ezeken az alaptalan "ijesztgetéseken"! ;-)

2016. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A pánikrohamtól nem kell félni, mert nem lehet belehalni, egy idegi dolog az egész. Ha érzed, hogy jelentkezik, nagy levegőt kell venni és visszatartani 2-3 másodpercig. Így lélegezni lassan, közben pozitív gondolatokkal, nyugtatni magad, mindjárt jobban leszek, nem lesz semmi baj, stb. Így csírájában lehet elfojtani, pár perc alatt elmúlik komolyabb tünetek nélkül. Ha így úrrá leszel rajta, akkor nem fogsz tőle félni, és idővel teljesen elmúlik. Persze a kiváltó okot is kezelni kell ettől függetlenül.
2016. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves és inteligens válaszokat, igyekszem megfogadni a tanácsokat és urrá lenni a helyzten! :)
2016. jún. 19. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!