Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sportolás közben erős lüktetés...

Sportolás közben erős lüktetés normális?

Figyelt kérdés
Sportoláskor, vagy erős terheléskor, ha nyakamat megérintem, akkor erősen pulzálnak az erek. Néha a fejemben és a fülemben is egyszer-egyszer érzem. Hónapok óta nem sportoltam, és sajnos van egy enyhe szívritmuszavarom is, de azt mondta a kardiológus, hogy sok stressz, sportolnom kéne... Volt ultrahang, EkG és Holter is, de nagyon megijeszt ez az érzés, és nem merem magam igazán terhelni, nehogy baj legyen. Mi baj lehet? 22 éves vagyok.
2016. jún. 19. 19:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Plusz még annyit, hogy tachycardia t is felírták a leletemre, ami ugye felgyorsult szívműködést jelent, de a Holter vizsgálat leletére pedig azt írták, hogy normofrekvens szívm. tehát ez amolyan stressz helyzetben jelentkező dolog.
2016. jún. 19. 19:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Normális, ha terhelés után lüktet.

Azonban, ha szívritmus zavarod van és ugye régóta nem sportoltál, akkor kezdetben próbálj ki inkább lazább sportokat. Pl futás helyett séta, gyaloglás és csak azután, fokozatos ütemben válts terhelőbbekre. Kíméld a szervezeted!

2016. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Inkább terhelés alatt érzem, amikor leállok és pihenek, utána az erős érzés elmúlik pár perc alatt.


Régen nagyon jó sportoló voltam, erősen terhelhető, nem voltak ilyen problémáim, csak a magas vérnyomás, amiről tudok.

Nem érzem azt, hogy ne lenne erőm, csak tényleg magas a pulzusom és zavar az erős lüktetés.

Tehát akkor ez mondható normálisnak ennyi kihagyás után? (kb. 8 hónap)

2016. jún. 19. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!